Włamywacz w rękach policji. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

0

Ostrowscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie kradzieży z włamaniem do mieszkania jednej z kamienic. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. 49-latek dopuścił się już wcześniej podobnego przestępstwa. W związku z recydywą grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

 

Do włamania doszło trzeciego lutego. Nieznany sprawca wybił szybę w drzwiach i dostał się do wnętrza pomieszczenia z którego ukradł m.in. kuchenkę mikrofalową, radioodtwarzacz i odkurzacz. Wstępnie pokrzywdzona wycenia straty na kwotę około 550 złotych.

– Funkcjonariusze pracujący nad sprawą już dwa dni później wpadli na trop włamywacza. Poczynione przez nich ustalenia pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy. Jak tłumaczył policjantom, jego motywem działania była chęć zarobienia, skradzione rzeczy mężczyzna sprzedał w lombardzie. Policjanci odzyskali część przedmiotów – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. 49-latek dopuścił się już wcześniej podobnego przestępstwa. W związku z recydywą grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick