Włamanie na budowę. Właściciel szuka sprzętu, prosi o pomoc

5
W nocy z 23 na 24 listopada na budowie w miejscowości Grab w powiecie pleszewskim doszło do włamania na teren prywatnej posesji. Skradziono dość dużą ilość sprzętu i materiału budowanego. Właściciel prosi o pomoc i gwarantuje nagrodę za odnalezienie chociaż części skradzionych rzeczy.

Łupem padły materiały budowlane i sprzęt, który znajdował się na terenie budowy. Teren nie był strzeżony.Przede wszystkim zaginęła nagrzewnica olejowa Power-tek, piła do cięcia na mokro płytek i klinkieru firmy Enhel 250, ucinarka kątowa (duża) marki Mikita oraz mniejsza firmy Hitachi. Złodzieje przywłaszczyli sobie też kosę spalinową do trawy (sprzęt nowy!), pompę do wody, kilka taczek, poziomnice, młotki oraz skrzynki narzędziowe. Pokusili się też na drobny sprzęt taki jak czajnik elektryczny czy pistolety piankowe.

Łączna wartość skradzionego sprzętu sięga kwot rzędu nawet kilkudziesięciu a nawet kilkuset (w zależności od jakości sprzętu) tysięcy złotych.

Właściciel skradzionego sprzętu prosi o pomoc. Jeśli ktokolwiek trafi na ofertę kupna używanych sprzętów z powyżej wymienionych, proszony jest o zgłoszenie faktu do Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, która wszczęła dochodzenie. Jak twierdzi poszkodowany, to nie pierwsze takie zdarzenie, gdy okradziono teren jego budowy. Za znalezienie choć części sprzętów – gwarantuje nagrodę.

Dodajmy, że przestępstwo kradzieży określone w art. 279. p. 1 kodeksu karnego jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Czajnik, pistolet do pianki, taczka, gruz, odpady styropianu i reszta z flaka pasztetowej warta bagatela…KILKASET TYSIĘCY.
    Całość z górką (wg. opisu) tak naprawdę może z dziesięć tysięcy.
    Skąd ta rozbieżność? Może komisję trzeba powołać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick