Wjechali busem w TIR-a. Sześciu obcokrajowców poszkodowanych

0
Sześciu obcokrajowców (prawdopodobnie Ukraińców) zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia busa z samochodem ciężarowym w miejscowości Mikstat Pustkowie (powiat ostrzeszowski). Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 21.20. Na miejsce zadysponowano trzy karetki pogotowia, policję oraz straż pożarną. Strażacy pojechali na ten wypadek prosto z pożaru kotłowni w gminie Doruchów.

Jak wstępnie ustaliły służby, przyczyną zderzenia kierowca busa nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu ciężarowego. – W wyniku zdarzenia zostało poszkodowanych sześć osób prawdopodobnie narodowości ukraińskiej, które podróżowały busem. Były w różnym stopniu poszkodowane, ale wszystkie samodzielnie opuściły pojazd – informuje bryg. Tomasz Jabłoński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy ochotnicy, którzy dojechali na miejsce przed ratownikami medycznymi. Zadysponowano trzy karetki, a także dwa radiowozy policji. Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

Straty oszacowano na ok. 70 tys. zł.

Strażacy z JRG Ostrzeszów na miejsce zdarzenia przyjechali prosto z Zalesia (gmina Doruchów), gdzie płonęła przydomowa kotłownia. – Znajdowała się ona w przybudówce przy budynku mieszkalnym. Domownicy zauważyli pożar dość późno, w momencie, kiedy odcięło prąd. Wtedy zaczęli szukać przyczyny i okazało się, że przyczyną odcięcia zasilania był pożar. Strażacy dość szybko poradzili sobie z ogniem i udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu go na budynek mieszkalny – dodaje.

Budynek, w którym znajdowała się kotłownia uległ spaleniu. Podobnie piec. Strażacy wstępnie oszacowali straty na ok. 25 tys. zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick