Witani jak bohaterowie. Nasi strażacy już w domu [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Przez ostatnie dwa tygodnie walczyli z pożarami lasów w Szwecji. Kiedy wyjeżdżali z kraju, byli żegnani z wielką pompą i entuzjazmem. Tak samo witano ich w Szwecji. W poniedziałek wrócili z trudnej misji i na każdym kroku witani byli, jak bohaterowie.

Mowa o polskich strażakach, którzy jako jedni z pierwszych ruszyli na pomoc Szwedom w ratowaniu ich dobytku, podczas gdy ogień opanowywał kolejne połacie lasów. Wśród druhów z naszego kraju znalazło się kilkanaście osób z Południowej Wielkopolski, a dokładnie z Ostrzeszowa, Krotoszyna, Pleszewa, Kalisza i Jarocina.

W poniedziałek wrócili do swoich baz, gdzie witani byli bardzo entuzjastycznie. Zobaczcie kilka ujęć z przejazdu ulicami Polski oraz powitania przez komendanta w Jarocinie. W Krotoszynie strażaków witano wodnym szpalerem przygotowanym przez kolegów z jednostki. Podobne sceny druhowie wracający ze Szwecji oglądali w okolicach autostrady A2, gdzie także czekał na nich szpaler.

Szerszy materiał dotyczący ich powrotu i powitań w poszczególnych jednostka opublikujemy we wtorek na portalu wlkp24.info. Zapraszamy także do oglądania wtorkowych Wydarzeń Telewizji Proart, w których również będzie mowa na temat szwedzkiej misji.

ZOBACZ TEŻ: Tak Szwedzi dziękowali polskim strażakom

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick