Wiózł kilka osób w bagażniku audi, a to jeszcze nie wszystko

1
Takiego widoku policjanci się nie spodziewali. Kiedy zatrzymali do kontroli 20-latka, okazało się, że w audi jest znacznie więcej osób niż powinno. W przestrzeni dla pasażerów o jednego za dużo, ale w przestrzeni bagażowej... podróżowały jeszcze na siedząco trzy osoby. Do zatrzymania doszło na parkingu jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych w Kaliszu.

Kaliscy policjanci mogli poczuć się prawdziwie zaskoczeni, kiedy ujrzeli liczbę osób podróżujących audi. Samochód został zatrzymany do kontroli po tym, jak kierujący nim 20-latek jeździł nim w koło po parkingu jednego z supermarketów. Jak ustalili funkcjonariusze, był uczestnikiem zlotu miłośników motoryzacji.

CZYTAJ TEŻ: Urząd Skarbowy informuje o zaległych podatkach? To może być oszustwo!

Uwagę policjantów przykuł widok otwartej klapy bagażnika. Wewnątrz tej części pojazdu siedziały trzy osoby. – Dodatkowo okazało się, że wewnątrz auta oprócz kierowcy znajdowało się jeszcze pięciu pasażerów – wyliczają funkcjonariusze. Liczba osób znacznie przekraczała dopuszczalną normę przewidzianą dla tego pojazdu. To wiązało się z podjęciem interwencji. – Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Dodatkowo 20-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego został ukarany mandatem – dodają.

Jak wskazują funkcjonariusze, przewożenie większej liczby osób, niż pozwalają na to przepisy, może doprowadzić do tragedii. Tym razem jednak nic takiego nie miało miejsca, ale doszło do wykroczenia. Stąd interwencja policji. – Wielu kierowców świadomie nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakie powodują. Każda „dodatkowa” osoba w aucie nie posiada pasów bezpieczeństwa i stanowi tym samym zagrożenie dla siebie, jak i dla innych współpasażerów – podkreślają funkcjonariusze.

Przepisy, według których kierowca traci prawo jazdy za przewożenie zbyt dużej liczby osób, obowiązują od maja 2018 roku. Jeśli kierujący zostanie przyłapany na gorącym uczynku prowadząc pojazd mimo zatrzymanych dokumentów, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Kolejne tego rodzaju wykroczenie będzie się wiązało z cofnięciem uprawnień i koniecznością zdania egzaminu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick