Wilkowski komendantem, Topolan z krzyżem zasługi

0
Mł. insp. Piotr Wilkowski komendantem ostrowskiej policji. Wilkowski od czerwca ubiegłego roku był pełniącym obowiązki, ale dziś już oficjalnie został powołany na to stanowisko przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Podczas uroczystości wręczono także brązowy krzyż zasługi dla policji. Odebrał go Lech Topolan.

Wilkowski w ostrowskiej komendzie służy nieprzerwanie od 26 lat, wcześniej był zastępcą podinspektora Zbigniewa Raczaka. Od 13 czerwca 2017 roku Wilkowski był pełniącym obowiązki komendanta. – Na tym stanowisku sprawdził się, a oczekiwania co do jego pracy i pracy komendy pozostają niezmienne – mówi insp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Mł. insp. Piotr Wilkowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. – To ważny moment w moim zawodowym życiu. Czekałem na niego długo – mówi mł. insp. Piotr Wilkowski, Komendant Powiatowej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim

Pierwszym zastępcą Piotra Wilkowskiego został podkomisarz Krystian Łapiński, zastępcą mianowano podkomisarza Tomasza Mrozińskiego. Pierwszy był naczelnikiem wydziału prewencji, drugi dochodzeniowo – śledczego.

Podczas uroczystości wręczono także brązowy krzyż zasługi dla policji. Z rąk komendanta wojewódzkiego i wicewojewody Wielkopolskiego Marleny Maląg odebrał go Lech Topolan.

Mł. insp. Piotr Wilkowski już jako komendant odebrał też gratulację i życzenia od przybyłych gości oraz swoich podwładnych.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick