Wieża na Piaskach zniszczona przez… korniki

5
Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie letnim nie będzie można korzystać z tzw. Wieży Na5ięć w Parku Rozrywki na ostrowskich Piaskach. Podczas przeglądu technicznego okazało się, że konstrukcję zaatakował kornik drukarz.

Wieża Na5pięć ma już 9 lat. Jej nazwa ma wskazywać na pięć zawartych w niej atrakcji: ścianę wspinaczkową, zjazd tyrolski, pionowy park linowy, skok wahadłowy i drabinkę. Jej postawienie kosztowało 200 tys. zł. Teraz żeby jej nie likwidować, trzeba będzie dołożyć kolejne kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy na remont.

– Obecnie czekamy na wycenę prac. Jeżeli koszty nie przekroczą 30 tys. zł wykonamy remont jeszcze w tym sezonie. Obawiam się jednak, że kwota może okazać się wyższa, wtedy będziemy musieli poczekać do przyszłego roku – wyjaśnia Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim.

Wymiana głównych słupów będzie się wiązała z rozbiórką wieży. W tym przypadku kosztowny nie będzie tyle materiał, co same prace. Na szczęście do funkcjonującego obok parku linowego kornik się nie dobrał.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Dziwne…., Kornik drukarz żeruje pod korą a to jest drewno okorowane, poza tym drewno powinno być impregnowane. Więc dziwne to…., oj dziwne

  2. Szanowny Panie Redaktorze widzę, że sam Pan nie wie o czym pisze… Raz używa Pan nazwy ,,Wieża Na5ięć” a w innym zdaniu ,,Wieża Na5pięć” Jak w końcu brzmi ta nazwa?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick