Wieża Babel w ostrowskiej synagodze

1
Koncert na skrzypce altówkę i wiolonczelę w wykonaniu muzyków z całej Europy odbędzie się w niedzielę 15 lipca w ostrowskiej Synagodze.

Trwa XI Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski. W jego ramach co tydzień w naszym regionie odbywa się koncert muzyki klasycznej. Tym razem Filharmonia Kaliska zaprasza do Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w niedzielę 15 lipca o godz. 15.00 wystąpią Baltic Neopolis Virtuosi. To grupa muzyków z całej Europy (od Portugalii do Estonii).

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Jak zaznaczają organizatorzy, będzie to „istna Wieża Babel”. Przed publicznością wystąpi ośmioro wybitnych artystów, którzy zaprezentują dzieła kompozytorów z Polski, Szwecji, Estonii oraz Niemiec. W ich repertuarze znajdą się utwory Mikołaja Góreckiego, Daga Wirena, Peetera Vahiego, Arva Pärta i Maxa Brucha.

W dwie ostatnie niedziele można było posłuchać polskich muzyków w Pałacu w Śmiełowie, a za tydzień 22 lipca festiwal zagości w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. ogarnijcie się co wchodzę na waszą strone trzeba za akceptować jakieś badziewie czy to będzie do końca roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nie macie informatyków to zatrudnijcie jakiegoś

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick