Wielkie ściganie na kaliskim torze już w sobotę

0
W sobotnie popołudnie, 10 czerwca warto wybrać się na Wał Matejki i obejrzeć Torowe Zawody Kolarskie "Wielka Nagroda Kalisza", które po raz kolejny towarzyszyć będą obchodom Święta Miasta Kalisza. Początek zmagań o godzinie 15.30.

Formuła zawodów będzie podobna do ubiegłorocznej. Przeprowadzonych zostanie wiele widowiskowych wyścigów eliminacyjnych, punktowych i scratch z udziałem młodzików, żaków oraz zawodników ze szkółek kolarskich. Gościnnie na kaliskim torze wystąpią też cykliści czeskiego SKC Tufo Prostejov  i niemieckiego RSC Cottbus.

Nie zabraknie też sportowych emocji dla maluchów, bowiem zmaganiom towarzyszyć będzie trzecia już edycja, cieszących się dużym zainteresowaniem, Mistrzostw Kalisza na rowerkach biegowych. Wezmą w nich udział dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Zapisów dokonywać można w formie elektronicznej (formularz na stronie www.ktk.kalisz.pl) lub w dniu zawodów do godziny 15.00.

Poza sportowymi emocjami na uczestników i widzów sobotnich zawodów czeka wiele innych atrakcji, w tym losowanie cennych nagród i upominków ufundowanych przez sponsorów.

Będą to między innymi rower crossowy Kellys Cliff 90 Black (fundatorzy Sklepy Rowerowe Bike Serwis Jacka i Magdaleny Garncarków), dwa rowerki biegowe Kellys Kite 12 Neon (fundatorzy Sklepy Rowerowe Bike Serwis Jacka i Magdaleny Garncarków, Kellys Bike Company) oraz dwa rowerki dziecinne (fundatorzy Case IH Wielkopolska i Gilicki Bike).
W programie znajdą się też gry i zabawy dla dzieci, koncert połączonych orkiestr dętych OSP  Godziesze Wielkie i Iwanowice wraz z zespołem mażoretek „Iskierki”. Będą stoiska gastronomiczne i handlowe oraz degustację słodyczy.

Organizatorami zawodów są: Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, Wielkopolski Związek Kolarski w Kaliszu, Miasto Kalisz oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Impreza dofinansowana jest ze środków budżetowych Miasta Kalisza. Wstęp bezpłatny.

źródło:kalisz.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick