Wielki sukces Żeńskiej Ostrovii! Liderki pokonane po raz pierwszy w sezonie! [WIDEO]

2
screen z transmisji na kanale YouTube Ostrovia 1909 TV
Zawodniczki Żeńskiej Ostrovii 1909 pokonały Skrę Ladies Częstochowa - lidera II ligi, grupy zachodniej. Zespół ze Śląska był dotychczas niepokonany wygrywając 12 z 16 spotkań. W 17. piłkarki musiały uznać wyższość biało-czerwonych, które są rewelacją rundy wiosennej i wygrały 3:2.

Żeńska drużyna Ostrovii 1909 po raz kolejny zadziwiła w tym sezonie. Dziewczęta spisują się świetnie, co potwierdziły w niedzielę wygrywając ze Skrą Częstochowa 3:2. W Jankowie Przygodzkim pokazały, że są w świetnej dyspozycji i nie przestraszyły się faworyzowanej Skry. Ladies z Częstochowy, choć próbowały za wszelką cenę wygrać, musiały uznać wyższość biało-czerwonych. Podopieczne Łukasza Pawlaka wygrały 3:2.

Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Każda akcja mogła zdecydować o końcowym wyniku, dlatego tuż przed końcem gospodynie szanowały piłkę i oddalały grę od własnego pola karnego. Sędzia doliczył aż sześć minut do drugiej połowy, dlatego wszystko się mogło wydarzyć.

Mecz był niezwykle zacięty, ale w pierwszej połowie układał się po myśli gospodyń, które schodziły na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu po golach Marii Gościniak i Małgorzaty Knuły. Po zmianie stron zawodniczki Skry Częstochowa zabrały się za odrabianie strat i zaczęły wykorzystywać nadarzające się okazje, czego kilka razy nie zrobiły w pierwszej części spotkania. Gościnie doprowadziły do remisu, ale Żeńska Ostrovia 1909 nie zamierzała dzielić się punktami. Biało-czerwone ponownie zagroziły bramce liderek, co przyniosło efekt na dziesięć minut przed końcem. Wtedy Małgosia Knuła przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Rywalki chciały ponownie doprowadzić do wyrównania, ale gospodynie dzielnie się broniły i dopięły swego – wygrały z niepokonanym dotychczas zespołem.

Mimo porażki Skra Ladies Częstochowa utrzymała pierwsze miejsce w tabeli z 40 punktami na koncie. Żeńska Ostrovia 1909 zajmuje czwarte miejsce i ma 31 punktów. Tyle samo, co trzeci Medyk II Konin. „Każda passa musi mieć swój koniec. Dziś przegrywamy z rewelacją wiosennych rozgrywek Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Nie zwieszamy jednak głów, wręcz przeciwnie – walczymy dalej” – napisały przedstawicielki częstochowskiego klubu na fanpage’u.

Do końca sezonu II ligi (grupy zachodniej) pozostały jeszcze trzy kolejki.

Żeńska Ostrovia 1909 – Skra Ladies Częstochowa 3:2 (2:0)
Gole dla Ostrovii: Małgorzata Knuła (2x), Maria Gościniak
Gole dla Skry: Natalia Liczko, Olga Cichoń

Zobacz zapis meczu Żeńskiej Drużyny Ostrovii 1909 ze Skrą Częstochowa

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Brawo, brawo tam gdzie dobre zarządzanie tam są efekty. Brawa dla zawodniczek, trenerów i pasjonatów piłki. Tak trzymać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick