Wielki sukces uczennic IV LO

0
W sobotę 3 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka & GeoGebra MaGIK zorganizowanego przez Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS. Agnieszka Sieroń z klasy IIb zajęła I miejsce w aż dwóch kategoriach, Julita Strzelec zajęła także III miejsce .

Uczennice IV LO świetnie poradziły sobie w Ogólnopolskim Konkursie. Agnieszka Sieroń w kategorii: „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą” oraz „Sztuka i GeoGebra”. Natomiast Julita Strzelec z klasy Id zajęła III miejsce w kategorii „Sztuka i GeoGebra”.

Nasze zdolne uczennice wygłosiły krótkie prelekcje dotyczące wykonanych przez siebie prac. Obie zaprezentowały się doskonale. Gala odbyła się w polskiej siedzibie Microsoftu w Warszawie. Uroczystość zakończył  wykład dr Katarzyny Winkowskiej-Nowak – pracownika naukowego Uniwersytetu SWPS i prezesa Warszawskiego Centrum GeoGebry. Opiekunem przygotowującym uczennice do konkursu była Daria Szalińska. Zwycięskie prace konkursowe można obejrzeć na stronie:https://www.geogebra.org/m/M8d5jDPK.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick