Wielki finał Nice 1. LŻ już w niedzielę!

0
Do pierwszego meczu finału Nice 1. Ligi Żużlowej pozostały już tylko godziny. Arged Malesa TŻ Ostrovia zmierzy się z ROW-em Rybnik, który jest pretendentem do awansu. Pod znakiem zapytania stoi występ juniora Ostrovii - Marcina Kościelskiego, który zanotował upadek podczas XIV rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Są jednak duże szanse, że młodzieżowiec na pierwsze starcie dwumeczu będzie gotowy.

Drużyna z Górnego Śląska to pretendent do awansu, który po rundzie zasadniczej zajmował pierwsze miejsce w Nice 1. Lidze Żużlowej. Ostrowianie stają więc przed ciężkim wyzwaniem, ale jak pokazał ostatni mecz tych drużyn na torze w Ostrowie, wszystko jest możliwe.

Ostatnia wizyta ROW-u w Ostrowie nie zakończyła się po myśli Rybniczan. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski pokonała drużynę z Górnego Śląska 47:42. Po tym meczu zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Staszewskiego zostali liderem rozgrywek.

W ostrowskim klubie studzą jednak optymizm, bo play-offy rządzą się swoimi prawami, co widać było podczas półfinału w Ostrowie dwa tygodnie temu. Drużyna Startu Gniezno nie była w stanie obronić 9-punktowej przewagi i ostatecznie przegrała walkę o finał różnicą jednego punktu.

W czwartek z Grudziądza spłynęły niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Marcina Kościelskiego. Junior TŻ Ostrovii uczestniczył w karambolu, w którym uczestnikami byli także Wiktor Trofimow i Kacper Grzelak. Ostrowianin po tym zdarzeniu nie kontynuował jazdy w zawodach. Występ Kościelskiego stanął więc pod dużym znakiem zapytania. Dziś wiemy, że junior Ostrovii najprawdopodobniej wystartuje w pierwszym dwumeczu.

Początek niedzielnego starcia o godzinie 14:30. Prognozy pogody przewidują lekkie opady w tym czasie, więc zawody nie powinny być zagrożone. Gdyby jednak nie udało się ich przeprowadzić, władze żużlowej Ostrovii będą musiały ustalić termin zastępczy do najbliższego piątku.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
9. Nicolai Klindt
10. Aleksandr Łoktajew
11. Tomasz Gapiński
12. Sam Masters
13. Grzegorz Walasek
14. Kamil Nowacki
15. Marcin Kościelski

PGG ROW Rybnik
1.
Troy Batchelor
2.
 Daniel Bewley
3.
Siergiej Łogaczow
4. 
Mateusz Szczepaniak
5.
Kacper Woryna
6.
Robert Chmiel
7.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick