DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Wielki dzień Sebastiana Szostaka! Dziś zadebiutuje w SGP2 [WIDEO]

Dziś wielki dzień dla żużlowca Arged Malesy Ostrów – Sebastiana Szostaka, który w szwedzkiej Malilli zadebiutuje w cyklu SGP2. To pierwszy z trzech turniejów, który na koniec sezonu wyłoni mistrza świata juniorów. Szostak jest jednym z czterech Polaków w cyklu. Awans wywalczyli jeszcze Wiktor Przyjemski, Bartosz Bańbor i Jakub Krawczyk.

Dziś wielki dzień dla żużlowca Arged Malesy Ostrów – Sebastiana Szostaka, który w szwedzkiej Mallili zadebiutuje w cyklu SGP2. To pierwszy z trzech turniejów, który na koniec sezonu wyłoni mistrza świata juniorów. Szostak jest jednym z czterech Polaków w cyklu. Awans wywalczyli jeszcze Wiktor Przyjemski, Bartosz Bańbor i Jakub Krawczyk.

SGP2 rozgrywane jest na takich samych zasadach jak cykl, w którym seniorzy ścigają się o mistrzostwo świata. Cała otoczka, nawet tory te same. W piątek bowiem rywalizować będą juniorzy, następnego dnia Bartosz Zmarzlik i spółka. Przed Szostakiem długa podróż i spanie w busie.

Malilla to pierwszy punkt na mapie SGP2. Całe zawody pokaże Eurosport 1. Więc zapraszamy przed ekrany telewizorów. Dwie kolejne eliminacje w Rydze i na koniec w Toruniu. Wtedy poznamy nowego Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Wczoraj natomiast, krótko przed wyjazdem do Szwecji udało nam się porozmawiać z Sebastianem i trenerem Staszewskim.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz