Wielkanoc w czasach pandemii. Czy będą świąteczne obostrzenia?

0
Fot. Michal Balog / Unsplash
Choć wiążące decyzje jeszcze nie zapadły, rząd rozważa, jak może wyglądać tegoroczna Wielkanoc. Jeśli ktoś liczył na zniesienie przynajmniej części obostrzeń na czas świąt, może się rozczarować. Na razie resort zdrowia rozwiewa takie nadzieje.

Coraz mniej czasu pozostało do Wielkanocy. Tegoroczne święta Zmartwychwstania przypadają na 4 i 5 kwietnia, a więc pozostał niespełna miesiąc. Będą to trzecie święta w czasie pandemii koronawirusa. Władze kraju oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia rozważają różne scenariusze w związku z rosnącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2. Polacy w głowach mają jeszcze sytuację z końca roku, kiedy na Boże Narodzenie wprowadzono szereg zakazów, aby doszło do jak najmniejszej liczby zakażeń w związku z rodzinnymi spotkaniami.

W tym kontekście pojawiają się pytania o to, jak będzie wyglądać najbliższa Wielkanoc. Rąbka tajemnicy uchylił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, który w rozmowie z Radiem Plus podkreślił, że w trakcie najbliższych świąt także będzie obowiązywał limit gości.  Jak zaznaczył, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że rząd zniesie dotychczasowe obostrzenia choćby w pewnym zakresie.

“Na pewno będą to święta, które powinniśmy spędzić jedynie w gronie najbliższych osób. Jeżeli chcemy, żeby późna wiosna i wczesne lato były okresem, kiedy obostrzeń będzie coraz mniej i będzie mniejsza transmisja wirusa, to te święta będziemy musieli spędzić jeszcze tak, jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia” – zapowiedział.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick