Więcej sztuki ulicznej w Jarocinie

0

Muzeum w Jarocinie otrzyma 50 000 złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu wzbogaci się o dzieła wykonane szablonem przez najważniejszych przedstawicieli polskiego street artu. Nowa kolekcja w powiązaniu z muralami w przestrzeni miejskiej ma wpisywać się w politykę promocyjną miasta.

Na początek zakupionych ma zostać 15 prac, które prezentowane będą w ramach działalności Galerii Skarbczyk w powiązaniu z cyklem wystawienniczym „Street art. i murale w Jarocinie”. W pierwszej kolejności nabyte zostaną dzieła szablonistów związanych z jarocińskimi muralami.

Kształt kolekcji nadadzą płótna, płyty MDF oraz inne surowce, na które naniesiono odpowiedni wzór wykorzystując technikę szablonu. Nabyte w tym roku obiekty mają być jedynie zalążkiem większego zbioru. Na przyszłość planowane są także zakupy oryginalnych matryc wyciętych w takich tworzywach jak karton czy folia, które posłużyły do nanoszenia wzorów. Większy nacisk zostanie położony na kompletowanie dzieł pozostałych polskich i zagranicznych artystów, którzy wyznaczają trendy światowego street artu.

Galeria Skarbczyk podkreśla, że sztuka uliczna w Jarocinie zyskuje na znaczeniu, a kolekcja i murale dobrze wpisują się w promocję miasta.

Wniosek, który umożliwił pozyskanie dotacji z ministerstwa przygotował Filip Fajfer, opiekun zewnętrznej ekspozycji jarocińskich murali i wystaw czasowych w Galerii Skarbczyk.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick