Więc Wiec 2018: Znamy pierwsze nazwiska. Będzie fuzja soulu i jazzu

0
Więc więc 2018 – to już pewne, że kolejny cykl koncertów plenerowych w Krotoszynie się odbędzie. Fani muzyki alternatywnej i kultury przed duże K mogą zacierać ręce i rezerwować sobie lipcowe i sierpniowe wieczory na nietuzinkową mieszankę muzyczną polskich artystów.

Pierwszy koncert w ramach „Więc Więc 2018” już 7 lipca. Na inaugurację letniego cyklu zagra i zaśpiewa Natalia Przybysz znana jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B Sistars, który rozpadł się w 2012 roku. Przybysz szybko rozpoczęła solową karierę, która nabrała rozpędu w 2015 roku. Po wydaniu krążka „Prąd” i singla „Miód” Natalia odebrała dwa Fryderyki, a we wrześniu wydała kolejną płytę. Obok Natalii Przybysz na pierwszym wiecowaniu pojawi się też zespół Micromusic. To wrocławska grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Wokalistka Natalia Grosiak uraczy słuchaczy najlepszymi hitami zespołu, takimi jak „Sennik” i „Oczko” i „Takiego chłopaka” czy wieloma innymi z sześciu wydanych płyt.

Wojciech Szuniewicz, dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, organizator koncertów zapowiada jeszcze inne zespoły. Potwierdzone w line-upie są już takie nazwiska jak Krzysztof Zalewski, Czesław Mozil (Czesław Śpiewa), na scenie na krotoszyńskim rynku pojawią się też The Dumplings czy Lao Che. – Staram się jeszcze zawzięcie o to, by pojawił się niesamowity projekt polskich artystów grających “The White Album” Beatlesów. Wtedy na scenie pojawili by się jednocześnie Natalia Przybysz, Micromusic, Łąki Łan i Tymon Tymański. To jednak jeszcze niepotwierdzone – zdradza Szuniewicz.

W ramach kompromisu na linii Krotoszyński Ośrodek Kultury – władze miasta, dwa piątkowe, wakacyjne wieczory zostaną zarezerwowane na muzykę disco-polo. Koncerty będą miały taką samą formułę jak sobotnie koncerty „więcwiecowe”. Szczegóły poznamy już w 2018 roku.

Foto: Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info [archiwum]

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick