Więc Wiec 2018: Zapowiada się „oldschoolowy” koncert

1
Dyzmatronik, Leski, Kuba Badach. Oto skład na drugi z cyklu "Więc Wiec" koncert w Krotoszynie. Już w najbliższą sobotę będzie można zasiąść w centrum tego miasteczka i delektować się dobrą, alternatywną muzyką.

Kuba Badach zagra ostatni z trzech koncertów sobotniego wieczoru w Krotoszynie. To z pewnością najbardziej wyczekiwana gwiazda drugiego spotkania w ramach „Więc Wiec 2018”, choć pomysłodawca i organizator cyklu podkreśla, że warto od początku do końca brać udział w koncertach. – Na „Więc Wiecach” nie ma głównej gwiazdy, każdy wieczór i wszyscy artyści powinni być traktowani równo. Ja zawsze będę zachęcał, aby przed sceną zasiadać czy pojawiać się od samej 18:00 – mówi Wojciech Szuniewicz.

Z pewnością na koncercie Kuby Badacha można spodziewać się utworów z jego ostatniej płyty „Oldschool”, ale – jak pokazywali już inni artyści – w Krotoszynie serwują wiele hitów ze starszego repertuaru. Każdy koncert trwa minimum godzinę, jest więc czego posłuchać.

W sobotni wieczór na krotoszyńskiej „więcwiecowej” scenie pojawi się też LESKI, czyli Paweł Leszoski. To młody artysta, który zadebiutował niespełna 3 lata temu. Serwuje mieszankę dreampopu i indie folku. LESKI bardzo szybko zjednał sobie liczne grono fanów nie tylko dzięki oryginalnym brzmieniom jego muzyki, ale też nietuzinkowymi klipami do swoich utworów.

Drugie spotkanie w ramach „Więc Wiec” to także koncert zespołu Dyzmatronik. Jak sami o sobie piszą: „Bywa poważnie, ale jest też tanecznie. Są elementy rapu, synth popowe zagrywki, a czasem szorstko zabrzmi ciężka gitara. Trudno przykleić do tego jednoznaczną łatkę. Styl – jest nasz i dlatego nazwaliśmy go po swojemu: TRUP HOP. Śmiertelnie poważnie zabawni.”  Ten koncert będzie w stu procentach „polski”, bo wyłącznie w tym języku śpiewa wokalista Dyzmatronika. Ich koncert o godzinie 18:00.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick