Więc Wiec 2017 zainaugurowany. HEY na początek

2
Grupa HEY wystąpiła na inaugurację wakacyjnego cyklu "Więc Wiec 2017" w Krotoszynie. Supportowali jej kościańska kapela ANN oraz krotoszyński zespół aGain. Cykl koncertów w krotoszyńskim rynku prowokuje uczestników kultury do rozmowy o tym, czy za słuchanie muzyki w przestrzeni publicznej powinno się płacić. Wojciech Szuniewicz, dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zachęca do wypożyczania krzesła przed sceną za symboliczną kwotę.

– Jesteśmy w ciągłym procesie – mówił wczoraj dla Telewizji Proart Wojciech Szuniewicz, który trzy lata temu zainaugurował wiecowanie na krotoszyńskim rynku.

– Żeby zapełnić rynek, albo jakikolwiek obiekt, wielką halę lub największe stadiony, to w tej chwili w Polsce króluje inny rodzaj muzyki, ale tym nie jestem zainteresowany – dodał Szuniewicz. 

Dyrektor KOK na początku spotkał się z oporem krotoszyńskiego samorządu, który nie wierzył w ideę wiecowania przy ambitnej muzyce. Szuniewicz przekonał w końcu niedowiarków. Wkrótce okazało się, że wiece w rynku zaczęły skupiać wokół siebie liczną widownię, która jak się okazało zaczęła przyjeżdżać zewsząd.

Tegoroczna edycja ma coś do udowodnienia. Do końca wakacji w rynku wystąpią m.in. Organek, Boogie Boys oraz Brodka.

Patronem medialnym Więc Wiec 2017 jest portal wlkp24.info, a także Telewizja Proart.

 

Zespół ANN
https://web.facebook.com/pg/ZespolANN/

„ANN, to rockowe zjawisko porażające mocnym wokalem i intensywnym przekazem tekstów. Lekkość grania i przyjemność słuchania to dwie gwarantowane wartości wyniesione z poznania tej kapeli” Zespół powstał w 2013 roku w Kościanie z inicjatywy Anny Spławskiej i Ireny Mierzejewskiej. Liderką zespołu jest Anna Spławska, „kościanianka z pomorza”, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pedagog specjalny. Do zwariowania zakochana w swoim psie; W 2012 r. brała udział w 3 edycji telewizyjnego programu „Bitwa na głosy” – Drużyna Libera. Owocem współpracy była piosenka „Ludzki gest”, która znalazła się na krążku Liber – „Duety”. Rok później wystąpiła z grupą Mokrofon, jako jedna z gwiazd w pierwszej edycji LuxFest festiwal w Poznaniu oraz wzięła udział w konkursie „Bałtyk Festiwal Media i Sztuka” w Darłowie. Zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki Jarocin Festiwal.

aGain (Krotoszyn)
https://www.facebook.com/againgroup/

Zespół aGain powstał w Krotoszynie w czerwcu 2015 roku. Grają mocnego ale melodyjnego rocka z ciężkimi gitarowymi riffami opartego o profesjonalną i żywiołową sekcje rytmiczną.
Charakterystyczne dla zespołu jest połączenie mocnego i melodyjnego głosu wokalistki z ciężkim brzmieniem gitar.
Kapela zadebiutowała na scenie u boku zespołu aktora Pawła Małaszyńskiego „Cochise”. aGain koncertował w wielu miastach Polski zyskując pochlebne opinie publiczności. Ostatni czas to niewątpliwa przyjemność uczestniczenia w trasie trójmiejskiego składu „Milczenie Owiec”, koncerty w Jarocinie, zaproszenie na największy w Polsce zlot aut amerykańskich American Cars Mania oraz występ na jednej scenie z zespołem VIDEO czy Luxtorpeda. aGain został uznany zespołem tygodnia, miesiąca oraz 3 zespół roku 2016 jednego z największych portali muzycznych fabrykazespolow.pl.

Zespół HEY powstał w 1992 w Szczecinie z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha. W pierwszym składzie znaleźli się ponadto: Katarzyna Nosowska, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz oraz Marcin Macuk. Ten ostatni szybko został zastąpiony przez Jacka Chrzanowskiego (ex–Kolaboranci).

Grupa największą popularnością cieszyła się w latach 1993–1995. W ich ówczesnej twórczości można doszukiwać się wpływów i brzmień zespołów spod znaku grunge. Ich debiutancka płyta Fire rozeszła się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą przeboje zespołu, jak „Zazdrość”, „Teksański”, „Dreams” czy „Moja i twoja nadzieja”. Ostatni z tych utworów był hymnem pomocy powodzianom w 1997. Następnym albumem Ho! zespół Hey ugruntował pozycję na rynku muzycznym, stając się niekwestionowaną ikoną polskiego rocka. Kolejne sukcesy spowodowały zorganizowanie przy współudziale stacji muzycznej MTV, koncertu w katowickim Spodku, podczas którego zarejestrowano materiał na następny album – Live!

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info
info o artystach: https://www.facebook.com/events/401948496854496/

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

2 KOMENTARZE

    • Okazuje się, że strongmeni też uczestniczą w kulturze. To się chwali!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick