Wichura zniszczyła dom. Rodzinę odwiedziła wicewojewoda

0
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg odwiedziła w sobotę wspólnie z burmistrzem Raszkowa Jackiem Bartczakiem poszkodowaną rodzinę, której dom zniszczył w czwartek orkan Ksawery.

Wichura uszkodziła dach. Zawaliły się też kominy, które doszczętnie zrujnowały kotłownię i kuchnię. Na miejscu pojawiła się już komisja szacująca straty. Mogą one wynieść nawet 70 tysięcy złotych. W poniedziałek protokół strat z zapotrzebowaniem na zasiłki trafi na biurko wojewody. Do czasu naprawy zniszczeń mieszkańcy domu znaleźli schronieni u najbliższych.

Wicewojewoda zapewniła o udzieleniu szybkiej pomocy finansowej dla poszkodowanych w nawałnicach. Mieszkańcy zniszczonych domów otrzymają zasiłki celowe do 6 tys. zł, które będą służyły zabezpieczeniu najpilniejszych potrzeb. Jeśli będzie potrzebna odbudowa czy naprawa domostwa, rodziny mogą otrzymać wsparcie – do 20 tys. zł na remont i do 200 tys. na odbudowę.

W sumie na terenie gminy Raszków orkan Ksawery uszkodził 7 budynków mieszkalnych i 6 gospodarczych. Dziś pracę pracowników OPS w Raszkowie wsparli inspektorzy wojewody z wydziału polityki społecznej.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick