Uszkodzona trakcja, dwa konary spadły na samochody [ZDJĘCIA]

0
Fot. fanpage OSP KSRG Sobótka
Dwa konary przewrócone na samochody i kilka połamanych drzew, które zablokowały lokalne drogi, to wstępny bilans wichury, która przechodzi nad naszym regionem. Strażacy wyjeżdżają poniedziałkowego wieczora praktycznie w każdym powiecie. Na szczęście nie ma ofiar.

Przechodząca przez nasz region wichura sieje zniszczenie. Strażacy wyjeżdżają do kolejnych powalonych drzew. Pierwsze interwencje miały miejsce w weekend, ale zdecydowanie nasiliły się w poniedziałkowy wieczór. Przed południem ochotnicy z OSP Przygodzice zostali wezwani do zwisających gałęzi na terenie tamtejszego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Zdarzenie nr 11/2020Dzisiaj, 10.02.2020 r. około godziny 9:30 nasza jednostka została zadysponowana do zwisających…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach Poniedziałek, 10 lutego 2020

Po południu do akcji zostali wysłani strażacy z OSP KSRG Raszków, których wezwano do usunięcia powalonego drzewa, blokującego drogę Raszków – Szczurawice. „Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięcia drzewa z drogi. Na czas działań droga była całkowicie nie przejezdna” – informują druhowie na swoim fanpage’u.

Zdarzenie nr. 6/2020W dniu dzisiejszym o godzinie 14:22 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA-Rt do powalonego drzewa…

Opublikowany przez JOT KSRG Raszków Poniedziałek, 10 lutego 2020

Do podobnego zdarzenia wezwano wieczorem OSP KSR Sobótkę. Druhowie mieli za zadanie uporać się z konarem blokującym jeden z pasów ruchu na drodze w Gutowie. Na miejsce wezwano jeden zastęp.

🚨Alarm!!! 🔥Zdarzenie 7/2020⏰ 19;15 10.02.2020r.🌍Miejsce zdarzenia🗺 Gutów.✍Opis: Konar blokujacy jeden pas…

Opublikowany przez Osp Ksrg Sobótka Poniedziałek, 10 lutego 2020

Najgroźniejsze zdarzenia miały jednak miejsce w Ostrowie Wielkopolskim na al. Słowackiego oraz w miejscowości Westrza (powiat ostrowski). Tam konary drzew spadły na samochody osobowe. Na szczęście nie uszkodziły one znacznie pojazdów, a co najważniejsze, nikt nie ucierpiał.

Tymczasem w Nowych Skalmierzycach orkan Sabina przyczynił się do porozrzucania kontenerów na jednym z osiedli. Zdjęcia nadesłał nasz Czytelnik.

AKTUALIZACJA – 22.16
Jak informuje nasz Czytelnik w komentarzu na fanpage’u portalu, „zablokowana jest również linia kolejowa nr 14 do Krotoszyna i dalej do Leszna”. W okolicach Mostu Odolanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim drzewo uszkodziło elementy trakcji. Nasz Czytelnik przesłał nam zdjęcia (poniżej) obrazujące skalę zniszczeń.

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick