Wicemistrz Polski wybił koszykówkę z głowy AZS-owi Koszalin!

2
fot. Jakub Janecki
fot. Jakub Janecki
Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego nie bierze jeńców w ostatnich tygodniach. Wysoka wygrana z GTK Gliwice, teraz demolka w Koszalinie. W poniedziałek ekipa Arged BM Slam Stali pokonał AZS 123:78! Był to z pewnością najlepszy mecz wicemistrzów Polski w tym sezonie w ataku. Blisko 70% skuteczność w rzutach z dystansu - to tylko potwierdzenie bardzo dobrej dyspozycji zdobywców Pucharu Polski. Aż siedmiu graczy Stali zdobyło 14 punktów i więcej!

To był nokaut. Pierwsza kwarta wygrana 30:11 ustawiła losy meczu. Przez dwie kolejne części meczu ostrowianie pracowali nad utrzymaniem bezpiecznego dystansu. W ostatnich dziesięciu minutach zdali jednak wyniszczający cios. Po zespole AZS-u Koszalin nie było czego zbierać. Wygrana 123:78 z pewnością będzie długo śnić się po nocach podopiecznym Marka Łukomskiego. To siedemnasta wygrana wicemistrzów Polski w sezonie.

W ostrowskim zespole trudno wyróżnić poszczególnych graczy. Praktycznie wszyscy zagrali na bardzo wysokim poziomie. 20 punktów zdobyli Mike Scott i Michał Chyliński. Świetnie spisali się także Ivan Maras, Mateusz Kostrzewski oraz Przemysław Żółnierewicz. Nieudany powrót do zespołu Stali zaliczył Szymon Łukasiak, który w cztery minuty popełnił pięć przewinień. Bezbłędny był za to Shawn King, który trafił wszystkie rzuty z gry, zebrał także 12 piłek.

Zespół Arged BM Slam Stali w całym spotkaniu rzucił 21 „trójek” na 67% skuteczności! Teraz przed ekipą Wojciecha Kamińskiego mecz z liderem – Arką Gdynia. W tym meczu zadebiutować ma Casper Ware w barwach żółto-niebieskich.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick