Czuszke z wizytą w Japonii. “Rozmawiał o współpracy”

0
Na zaproszenie władz miasta Okinoshima w Japonii przebywał wraz z delegacją Polskiego Związku Sumo zastępca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke. Głównym tematem rozmów w Urzędzie Miasta Okinoshima były plany rozwoju współpracy z japońskim miastem.

Omówiono także dwie kolejne płaszczyzny współpracy – w zakresie edukacji i przedsiębiorczości. Podczas pobytu w partnerskim mieście wiceburmistrz spotkał się z przewodniczącym oraz pracownikami merytorycznymi komisji edukacji. Rozmowy dotyczyły struktury i organizacji polskiego i japońskiego systemu szkolnictwa. Wiceburmistrz Krotoszyna złożył propozycję stronie japońskiej, aby w przyszłym roku w partnerstwo miast włączyć szkoły. Ich współpraca opierałaby się początkowo na elektronicznych formach kontaktu i opracowania wspólnego projektu edukacyjnego.

Elementem wizyty było także zwiedzanie gimnazjum oraz udział w zajęciach lekcyjnych poświęconych edukacji regionalnej. Zastępca burmistrza Krotoszyna przebywał w Okinoshimie w tym czasie, kiedy odbywały się zawody sumo z udziałem polskich sportowców, także z naszego miasta. W swoim wystąpieniu podczas otwarcia turnieju podkreślił rolę aktywności fizycznej w kształtowaniu zdrowych nawyków i utrwalania zasad fair play dzieci i młodzieży. Wręczył także puchar dla najlepszego młodego zawodnika. Szczególnym zainteresowaniem mieszkańców Okinoshimy cieszył się turniej dzieci z przedszkoli i szkół, w którym po raz pierwszy uczestniczyły dziewczynki.

Na ręce burmistrza Okinoshimy wiceburmistrz Czuszke złożył zaproszenie dla przedsiębiorców prefektury Shimane, wśród nich pana Kazuhide Miyawaki, Prezesa Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Prefektury Shimane, a także pana Kazuhiro Nobe, kierownika Komitetu Promocji Światowego Geoparku UNESCO Wysp Oki oraz władz samorządowych Okinoshimy. Spotkanie odbędzie się w 2018 r. w Krotoszynie.

W drodze powrotnej do Tokio polskiej delegacji zorganizowano wizytę w Hiroshimie, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym wybuch bomby atomowej złożono kwiaty.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick