Wiatr nie ustąpi do wieczora. Jego siła osiągnie w porywach 80 km/h

0
Fot. screen z IMGW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłużył ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru. We wtorek do godz. 20.00 może osiągnąć w porywach nawet 80 km/h.

Ostatnie doby to prawdziwy maraton dla strażaków, którzy regularnie wyjeżdżają do powalonych drzew i połamanych konarów blokujących drogi. W poniedziałkowy wieczór dwukrotnie zdejmowali gałęzie z dachów samochodów, które spadłych na dachy pojazdów. Wtorek też był intensywny dla strażaków z OSP i PSP, a wezwania dotyczyły tych samych zdarzeń, co dzień wcześniej.

CZYTAJ: Uszkodzona trakcja, dwa konary spadły na samochody [ZDJĘCIA]

W środę nie będzie lepiej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał, a właściwie przedłużył ostrzeżenie o silnym wietrze wiejącego z zachodu w porywach do 80 km/h. Średnia jego prędkość może wynieść od 35 do 45 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do środy do godz. 20.00. Wydano je m.in. dla całego województwa wielkopolskiego.

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz na fb.com/wlkp24 lub daj znać na numer 661 997 997. Jesteśmy też na Whatsappie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick