video

Zielone płuca w centrum miasta. Łąki ostrzeszowskie przejdą rewitalizację

Plac zabaw, skatepark, zbiornik wodny i przepiękne tereny zielone do odpoczynku. Tak mają prezentować się łąki ostrzeszowskie, teren w samym centrum miasta. Rewitalizacja ma przynieść coś dla każdego, ale bez dużej ingerencji w królestwo miejskiej flory.

Śmiertelny wypadek przed obwodnicą Jarocina. Ogromne utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

Obwodnica Jarocina jest całkowicie zablokowana. Doszło tam do zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym. Śmierć poniósł 58-letni kierowca osobowego opla, a trójka pasażerów została ranna. Policja zarówno z komendy w Środzie Wielkopolskiej, jak i z Jarocina wprowadziła objazdy.

Ogranicz bezdomność zwierząt. Sprawdź, czy możesz skorzystać z dofinansowania

Dobrym sposobem na zmieszanie bezdomności wśród zwierząt jest ich sterylizacja, kastracja, a także elektroniczne znakowanie czyli tzw. czipowanie. Wiąże się to jednak z pewnym kosztami. Władze Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza oferują swoim mieszkańcom możliwość skorzystania z darmowych zabiegów dla swoich „czworonożnych przyjaciół”. Ostrowski magistrat w tym roku rozszerzył program o znakowanie kotek wolno żyjących.

12 milionów na rozbudowę szpitala. Ogłoszono pierwsze przetargi

Rozbudowa Pleszewskiego Centrum Medycznego zbliża się wielkimi krokami. Placówka właśnie ogłosiła przetarg na modernizację oraz doposażenie Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Ginekologii i Położnictwa. W planach jest również wykonanie zabudowy przestrzeni pomiędzy trzema budynkami szpitala na potrzeby tzw. korytarza „brudnego” dla Bloku Operacyjnego oraz holu, rejestracji i pomieszczeń szatni w przyziemiu. Wartość inwestycji wstępnie oszacowano w całości na 12 milionów złotych.

Poniżej stu zakażeń w kraju. W regionie przypadki w dwóch powiatach

Poniedziałkowy raport przekazuje optymistyczne wiadomości. Dobowy przyrost zakażeń odnotowano na poziomie zaledwie 74 przypadków. Zmarła tylko jedna osoba. W regionie większość powiatów nie potwierdziła nowych zakażeń: powiat ostrowski (2/0), kaliski (1/0), jarociński (0/0), kępiński (0/0), krotoszyński (0/0), ostrzeszowski (0/0), pleszewski (0/0), Kalisz (0/0).

Uderzył w ogrodzenie. 24-latek zabrany do szpitala

Trwa seria wypadków w naszym regionie. W poniedziałek służby zostały powiadomione o zdarzeniu w Chotowie (gm. Nowe Skalmierzyce). Tam kierujący BMW 24-latek uderzył w ogrodzenie. Według nieoficjalnych informacji doszło do dachowania. Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe, a 24-latek został zabrany do kaliskiego szpitala.

Upał nie odpuszcza. IMGW ostrzega przed burzami!

Temperatury od kilku dni sięgają ponad 30 stopni Celsjusza. Weekend był wyjątkowo upalny. Na zachodzie kraju zaczynają formować się komórki burzowe, które będą przechodzić przez kraj w najbliższych godzinach. W związku z tym IMGW wydało alerty m.in. dla naszego regionu. Burze mogą pojawić się między godziną 15.00 a 2.00 w nocy.

III liga zostaje w Jarocinie! JKS zapewnia sobie utrzymanie!

Jarota Jarocin pozostaje w III lidze. Zwycięstwo 2:1 w meczu z Unią Swarzędz pozwoliło utrzymać się zespołowi prowadzonemu przez Piotra Garbarka. W szalonym sezonie, po którym z ligą pożegna się prawdopodobnie aż 10 zespołów, JKS zdołał wywalczyć utrzymanie na kolejkę przed końcem.

Bartosz Nowicki drugi w Andaluzji. Dobra forma przed Jutrosinem [WIDEO]

Bartosz Nowicki zajął drugie miejsce w VIII Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Andaluzji w Bornos. W pierwszym występie w tym sezonie stanął na podium i już czeka na zawody w Jutrosinie, które odbędą się na początku sierpnia.