video

Prowadzi po trzech rundach, ale sytuacja jest rozwojowa

Piątek jest czwartym dniem rywalizacji w ramach 72. MOKATE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach. Po trzech rozegranych partiach na prowadzenie wysunęła się Klaudia Kulon, która przed zawodami mówiła, że przyjechała do Ostrowa Wielkopolskiego po medal. Za nią mecze z juniorkami. W piątek nadszedł czas na partię z Jolantą Zawadzką, wielokrotną mistrzynią Polski.

Koronawirus wśród policjantów. Komisariat w Nowych Skalmierzycach i posterunek w Sieroszewicach...

14 osób w tym 13 funkcjonariuszy policji oraz cywil z Nowych Skalmierzyc i Sieroszewic przebywa na kwarantannie. 7 z nich ma dodatni wynik badania na obecność koronawirusa. Pozostali jeszcze nie otrzymali wyników.

Reprezentacja Polski U-19 zagra z Niemcami w Kaliszu!

Reprezentacja Polski U-19 zagra na Stadionie Miejskim w Kaliszu z reprezentacją Niemiec. Mecz odbędzie się w czwartek 3 września i będzie to drugie spotkanie biało-czerwonych w ciągu roku na tym obiekcie. W październiku 2019 Reprezentacja Polski U-20 zagrała tam z Holandią.

Radna Milena Kowalska została zakażona koronawirusem

Milena Kowalska, radna miejska Ostrowa Wielkopolskiego została zakażona koronawirusem. To potwierdzona informacja. Członkini rady poddała się kwarantannie i przeszła badania.

Powiat ostrowski na czele listy nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 48 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Jak wynika z piątkowego raportu najwięcej zachorowań jest w powiecie ostrowskim (27), dalej jeśli chodzi o nasz region są powiaty: kępiński (5), kaliski (2), ostrzeszowski (2) i jarociński (1).

Wysoka porażka. TŻ Ostrovia bez szans w Toruniu

eWinner Apator Toruń rozgromił Arged Malesę TŻ Ostrovia 63:27 w meczu 5. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Spotkanie z faworytem do zwycięstwa w rozgrywkach było bardzo bolesne dla ostrowskiej drużyny, która wygrała tylko jeden bieg. Najlepiej spisał się Grzegorz Walasek, który w poprzednim meczu doznał kontuzji, ale postanowił wystartować w Toruniu.
video

KKS Kalisz “odbił” puchar! Polonia Środa Wlkp. pokonana

KKS Kalisz wygrał 1:0 z Polonią Środa Wielkopolska i został zwycięzcą Wojewódzkiego Pucharu Polski. W nagrodę oprócz pucharu czeka na nich występ w 1/32 ogólnokrajowego Pucharu Polski i mecz z Koroną Kielce.

Andrzej Grzyb zakażony koronawirusem

Poseł Koalicji Polskiej-PSL Andrzej Grzyb został zakażony koronawirusem. Taką informację podał portal Onet. Dziennikarze ustalili, że jest to piąty parlamentarzysta chory na COVID-19.

Grzegorz Walasek pojedzie z Toruniem. Do Ostrovii dołączył też nowy zawodnik

W czwartkowy wieczór arcytrudny mecz dla Arged Malesy TŻ Ostrovii, które zmierzy się na wyjeździe z eWinner Apator Toruń. Po bolesnej porażce z Orłem Łódź i groźnie wyglądającej kontuzji Grzegorza Walaska, zawodnik podjął decyzję, że pojedzie do Torunia, aby pomóc drużynie w osiągnięciu dobrego wyniku. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że ostrowski zespół wzbogacił się też o zawodnika z Wielkiej Brytanii.