Projekt masztów dla samorządów wchodzi w życie. Można już zbierać głosy

Rusza rządowy projekt "Pod biało-czerwoną". To nowy pomysł władz na propagowanie polskości i patriotyzmu. W jego ramach zostaną zakupione maszty oraz flagi Polski, które staną przed budynkami na terenie samorządów. O tym, gdzie i w których gminach mają zdecydować mieszkańcy w głosowaniu.

“Książka na telefon”. Biblioteka ratuje czytelników w czasie pandemii

Jarocińska biblioteka wyszła z nową inicjatywą. W czasie pandemii koronawirusa i ograniczonej możliwości korzystania z biblioteki, wprowadza "Książkę na telefon". Wystarczy zadzwonić do głównego oddziału lub jednej z filii i poprosić o przywiezienie wskazanych tytułów.

W powiecie ostrowskim znów najwięcej zakażeń w regionie

Niedzielny raport Ministerstwa Zdrowia poinformował nas o kolejnych 11 742 przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie kraju. W Wielkopolsce to kolejnych 851 zakażonych osób. W dalszym ciągu najgorsza sytuacja w regionie ma miejsce w powiecie ostrowskim - to 80 nowych przypadków. Kolejne powiaty uwzględnione w raporcie to jarociński (29), kępiński (15), krotoszyński (10), pleszewski (8), kaliski (8) i ostrzeszowski (5). Zmarła 62-latka i 74-latka z powiatu ostrowskiego, 73-latek z powiatu krotoszyńskiego oraz 81-latka z powiatu ostrzeszowskiego. W całym kraju zmarło 87 osób.

Nie jest dobrze – są wstępne wyniki testów z DPS-u w...

W czwartek informowaliśmy o pierwszym przypadku zakażenia w Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie (pow. jarociński). W piątek zostały pobrane wymazy od ponad 200 osób. Spłynęła już część wyników i okazuje się, że zakażonych jest już ponad 100 osób w tym - jak informują jarociński media - dyrektor placówki. Lidia Czechak, starosta jarociński zapowiedziała wprowadzenie specjalnych procedur.

Sportowa niedziela z Telewizją Proart! Zaczynamy o 12:50

Nie lada gratka czeka wszystkich kibiców sportu w naszym regionie w niedzielne popołudnie. Telewizja Proart przeprowadzi dwie bezpośrednie transmisje. O godz. 12:50 rozpocznie się 68. Turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego. Trzy godziny później pokażmy spotkanie piłki ręcznej, w którym KPR Ostrovia zmierzy się z UKS Olimp Grodków.

Już dziś 68. Turniej o Łańcuch Herbowy. Oglądaj NA ŻYWO!

Już dziś (25.10) o godzinie 12.50 na antenie Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info rozpocznie się transmisja 68. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Nic straconego! Zapraszamy wszystkich fanów przed telewizory, komputery lub smartfony!
video

“To jest wojna!” – kobiety w regionie wyszły na ulice [DUŻO...

"Piekło kobiet", "Wyrok na kobiety", "Strajk kobiet" - takie hasła można było zobaczyć na ulicach Ostrowa, Krotoszyna i Pleszewa. Kobiety wyszły na ulice protestować przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Według Trybunału Konstytucyjnego aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją RP.

OGLĄDAJ NA ŻYWO! KPR Ostrovia – Olimp Grodków

Zapraszamy do oglądania w niedzielę w TV Proart lub na wlkp24.info meczu KPR Ostrovia - Olimp Grodków, który będziemy pokazywać na żywo. Początek o godz. 15.50.

Zderzenie karetki z mercedesem. Kto miał pierwszeństwo?

Do zderzenia karetki pogotowia z mercedesem doszło w sobotę po godz. 10.00 na skrzyżowaniu ul. Krotoszyńskiej z Bema w Ostrowie Wielkopolskim. W kolizji nikt nie ucierpiał, a pacjentkę jadącą karetką przejął drugi zespół.