Cysterną uderzył w barierki ochronne. Wypadek na obwodnicy Ostrowa

Na obwodnicy Ostrowa (DK25) kierowca zasłabł za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Mężczyzna trafił do szpitala, a na miejscu pracowały służby mundurowe. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu, ponieważ służby będą holować uszkodzony pojazd.

Ciężarówka uderzyła w dom. Utrudnienia na DK25

Przyczepa ciężarówki uderzyła w dom. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Do zdarzenia doszło w Chojniku na DK25 przed godz. 13.00. Na miejscu pracują służby. Występują utrudnienia w ruchu.

Test and go wróci do Kępna. Przebadani zostaną pracownicy dużych zakładów

Pierwszą możliwość na wykonanie testu "test and go" mieszkańcy Kępna mieli w ubiegły weekend. Kolejna okazja nadarzy się od 1 do 3 czerwca. Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o ponownym utworzeniu punktu wymazów "test and go" w tym mieście ze względu na bardzo dynamiczną sytuację i gwałtowny przyrost zakażonych. Pierwsze dwa dni funkcjonowania punktu mają objąć badaniami pracowników największych zakładów pracy w powiecie.

Kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Zmarły także dwie osoby[AKTUALIZACJA]

Według danych opublikowanych w czwartek potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w południowej Wielkopolsce. To mieszkańcy powiatu kępińskiego, krotoszyńskiego i ostrowskiego. Poinformowano także o śmierci dwóch osób: 58-latka z powiatu kępińskiego oraz 87-latki z powiatu kaliskiego.

Ponad 1000 przebadanych w ostrowskim drive-thru, ale to nie są pełne...

Choć wiadomo, że w ostrowskim centrum drive-thru przygotowanym na polecenie wojewody wielkopolskiego, przebadano ponad 1000 osób, a centrum przestało funkcjonować w piątek, nie poznaliśmy jeszcze pełnych wyników. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim dowiedzieliśmy się jednak, kiedy możemy ich oczekiwać.

Bez maseczek w przestrzeni publicznej? Nie bez dodatkowych warunków

Rząd ogłosił wprowadzenie w życie IV etapu znoszenia obostrzeń nałożonych w związku z walką z koronawirusem. Pod pewnymi warunkami będzie można przebywać w przestrzeni publicznej bez maseczek, otwarte zostaną także m.in. instytucje kultury. Będą mogły odbywać się też imprezy plenerowe do 150 osób i wesela. Dokładną listę publikujemy na wlkp24.info.
video

Straty sięgające setek tysięcy złotych. Czy to były podpalenia?

Ponad 1000 spalonych balotów, straty sięgające niemal 300 tys. zł, uszkodzony budynek i dziesiątki strażaków zaangażowanych w akcję. Z pożarem stogu balotów na polu oraz w budynku gospodarczym walczyło kilkanaście zastępów. Część dobytku udało się uratować. Policja wyjaśnia, co było przyczyną pożarów, które w bliskiej odległości wybuchły jeden po drugim.

46 nowych zakażonych z powiatu kępińskiego. Wśród chorych 9 dzieci

58 nowych chorych na COVID-19 w Wielkopolsce w tym 56 osób z naszego regionu. W czołówce powiaty: kępiński: (46) i ostrzeszowski (8). Wśród zakażonych jest też 9 dzieci.
video

Dwa pożary w Sobótce. Strażacy walczą z ogniem [WIDEO, ZDJĘCIA]

Do dwóch pożarów doszło w miejscowości Sobótka w powiecie ostrowskim. Z pierwszych informacji wynika, że mundurowi zostali zadysponowani do pożaru stogu siana oraz stodoły. Na miejscu z żywiołem walczą zastępy z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz jednostki Ochotniczej Straży. Więcej informacji wkrótce.