video

TŻ Ostrovia czeka na inaugurację. Kolejny mecz przełożony

Pięć biegów zdążyli odjechać żużlowcy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski w meczu z Aforti Startem Gniezno. Po nich zebrało się jury, które zdecydowało o odwołaniu meczu. Propozycja nowego terminu to 3 maja. Do momentu przerwania zawodów gospodarze prowadzili 16:14, mimo że po pierwszych dwóch biegach wynik był 10:2. Najlepiej w zespole TŻ Ostrovia zaprezentował się Patrick Hansen, który wygrał dwa swoje biegi.

“Rzecznik Praw Obywatelskich musi być szanowany, ale nielubiany przez władzę”

Prof. Sławomir Patyra został zaprezentowany dziennikarzom z Wielkopolski jako kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego kandydaturę popierają przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Obywatelskiej. Ich zdaniem to właśnie prof. powinien zastąpić dotychczasowego RPO – Adama Bodnara.

Dla przyjemności i z konieczności, czyli jak uciekano z domu pod...

Czym podróżowali ziemianie? Dokąd? Dlaczego? Jak uciekali z domu? Te i wiele innych historii można poznać dzięki artykułom zebranym w publikacji "Dla przyjemności i z konieczności. Na szlakach ziemiańskich podróży w XIX i XX wieku" pod red. Stanislawa Borowiaka, która jest dostępna w sklepie internetowym Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Najlepsza koszykówka bez limitu w PROMAX!

Zapraszamy do Areny Ostrów gdzie w ramach tzw. bańki rozgrywane będą półfinałowe mecze Energa Basket Ligi. Dzięki współpracy z nadawcą kanału Polsat Sport Extra HD abonenci telewizji cyfrowej PROMAX obejrzą rozgrywane w dniach 14-20.04 mecze w paśmie odkodowanym.

Strażnicy miejscy będą rozdawać odblaski i mogą oznakować twój rower

W czwartek, 8 kwietnia ruszyła kolejna edycja akcji profilaktycznej „Lepiej widoczny, bardziej bezpieczny”. Każdy rowerzysta, który zgłosi się do Komendy Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim otrzyma bezpłatnie kamizelkę odblaskową i opaskę. Jest jednak jeden warunek, by otrzymać darmowe fanty – należy przyjechać rowerem.

Poweekendowy raport Ministerstw Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 013 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce w tym. Zmarło w skali kraju. W naszym regionie zachorowało na COVID-19 1 125 osób. Wśród nich są mieszkańcy powiatów: ostrowskiego (91/0), kaliskiego (36/0), jarocińskiego (24/0), pleszewskiego (23/0), kępińskiego (15/0), ostrzeszowskiego (14/0), krotoszyńskiego (11/3) i Kalisza (54/0).

Recydywiści zatrzymani. Usłyszeli zarzuty wysadzenia bankomatów

Mariusz G, Marek S, Sławomir B. oraz Krzysztof R. zostali zatrzymani pod zarzutem wysadzania bankomatów. Poznańska policja twierdzi, że  dokonali sześciu włamań i skradli 1,5 mln zł. Grozi im do 10 lat więzienia. Na początku kwietnia wysadzono bankomat w Zdunach (powiat krotoszyński).

Nie zatrzymał się do kontroli, a wszystko transmitował w Internecie. Trafił...

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i doprowadzony na komendę w związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz znieważeniem funkcjonariuszy. Pościg za nim transmitował w sieci.

16-latka wypadła z okna w bloku. Jej stan jest ciężki

16-letnia dziewczyna w ciężkim stanie została zabrana do szpitala po tym, jak wypadła z okna mieszkania w jednym z bloków w Kaliszu. Służby zostały poinformowane o wypadku i prowadzą czynności wyjaśniające. Mundurowi ustalają przyczyny tego zdarzenia.