Ponad 2500 zakażonych w kraju, kolejnych 7 osób nie żyje. Nowe...

Potwierdzono 134 nowe zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 11 osób z województwa wielkopolskiego. Nowe przypadki pojawiły się w powiecie krotoszyńskim, ostrowskim, pleszewskim i jarocińskim. Wszystkie te osoby przebywają w domach.

Pieniądze, jedzenie, woda, maseczki. Jak mieszkańcy pomagają szpitalowi?

To już prawdziwy ruch, a nie sporadyczna pomoc. Mieszkańcy Jarocina i firmy z tego powiatu coraz liczniej wspierają lokalny szpital, aby zabezpieczyć go na ewentualną styczność z koronawirusem. Na razie do tej placówki nikt zakażony nie trafił, ale władze wolą dmuchać na zimne i robić zapasy, które z resztą na bieżąco topnieją, bo środki ochrony osobistej są zużywane codziennie. Stąd apel o wsparcie, bo urządzeń ratujących życie, maseczek, przyłbic i kombinezonów ochronnych ciągle jest za mało.

Kaliscy strażacy wyłączeni z powodu koronawirusa. “Czekamy na dezynfekcję budynku”

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu została wyłączona z powodu wykrycia koronawirusa u jednego ze strażaków, który przebywa w tej chwili w szpitalu. Obowiązki jednostki, przejęli m.in. strażacy ochotnicy.

Radny Paduch pyta: “Czy Pani Prezydent zbojkotuje wybory?”. UM musi rozpocząć...

Wybory prezydenckie mają odbyć się już 10 maja. Póki co, nic nie wskazuje na to, aby miały zostać przełożone, co budzi oburzenie i strach polityków zarówno tych na szczeblu ogólnopolskim, jak i samorządowym. O zabranie głosu w tej sprawie poprosił prezydent Ostrowa Wielkopolskiego radny Jakub Paduch.

Kalisz. Kwarantanna na Pododdziale Udarowym. Gdzie będą kierowani pacjenci?

Pozytywny wynik na obecność koronawirusa stwierdzono u jednego z pacjentów na Oddziale Udarowym w kaliskim szpitalu. Sanepid zadecydował o wprowadzeniu kwarantanny. "Zgłaszający się pacjenci będą przekierowywani do Ostrowa i Konina" - informuje szpital.

48-latka z urazem głowy zabrał LPR

48-letniego mężczyznę w stanie ciężkim przetransportowała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Koninie. Poszkodowany doznał urazu głowy w wyniku upadku ze schodów. Do zdarzenia doszło w Mieszkowie pod Jarocinem.

Co się dzieje w Arenie Ostrów? [ZDJĘCIA]

Pandemia koronawirusa nie przeszkadza pracownikom budującym Arenę Ostrów. Realizacja inwestycji idzie pełną parą i powoli ma się ku końcowi. Do zakończenia prac budowlanych pozostały jeszcze trzy miesiące.

Ponad 400 wniosków w ZUS na opiekę na dziecko

Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres. Oświadczenie zostanie rozpatrzone po wejściu w życie znowelizowanych przepisów.

Kolejne zakażenia w powiecie kaliskim i jarocińskim. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

10 kolejnych osób z Wielkopolski zostało ujęte w statystykach odnośnie zachorowań na COVID-19 w Polsce. W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Wśród nich są cztery osoby z powiatu kaliskiego oraz jedna z powiatu jarocińskiego. Podano także informację o śmierci dwóch osób w szpitalu w Warszawie oraz w Tychach.