Karol Danielak i Janusz Niedźwiedź awansowali do PKO Ekstraklasy!

Pochodzący z Jarocina Karol Danielak (wychowanek Jaroty) awansował z Widzewem Łódź do PKO Ekstraklasy. To powrót dla tego gracza do najwyższej klasy okręgowej, w której grał już m.in. z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Powrót RTS-u do Ekstraklasy będzie natomiast debiutem na tym szczeblu rozgrywek dla trenera Widzewa - Janusza Niedźwiedzia (wcześniej dwukrotnie szkoleniowca Jaroty).

Ksiądz molestował braci. Jeden z nich otrzyma zadośćuczynienie!

Jest wyrok w sprawie cywilnej dotyczącej molestowania braci Pankowiaków przez jednego z księży Diecezji Kaliskiej! Sąd Okręgowy w Kaliszu zarządził 300 tysięcy zadośćuczynienia dla młodszego z nich - Bartosza. Starszy mężczyzna, Jakub wycofał wcześniej swój pozew. Wyrok ogłoszono w sprawie cywilnej, ponieważ w kwestii prawnej przestępstwo uległo przedawnieniu.

Jednolite krzesełka. Kryta trybuna w nowej odsłonie

Na trybunie głównej Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim wymieniono krzesełka. Dotychczasowe niebieskie zastąpiły biało-czerwone, które są takie same, jak na pozostałych trybunach. Kibice żużla po raz pierwszy mogli na nich zasiąść podczas piątkowego meczu Arged Malesy Ostrów z Motorem Lublin w ramach PGE Ekstraligi.

Wikariusz odsunięty. Co dalej z księdzem, który pijany odprawiał pogrzeb?

Diecezja przeprasza rodzinę i "wyraża ubolewanie", a ksiądz zdecydował o rozpoczęciu terapii. To pokłosie sytuacji, która rozegrała się podczas pogrzebu w Kotlinie (powiat jarociński). Na miejsce wezwano policję. Ksiądz odprawiający nabożeństwo pogrzebowe wydmuchał 2,7 promila alkoholu.

Kto zaśpiewa na Dniach Nowych Skalmierzyc? Sprawdź!

Poznaliśmy gwiazdy 27. Dni Nowych Skalmierzyc. Dni miasta potrwają od 1 do 3 lipca i zostaną zorganizowane na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach. Szczegóły na wlkp24.info.

Poseł Kaleta awansował. Otrzymał w Sejmie nową funkcję

Poseł Piotr Kaleta z PiS-u nie jest już szeregowym członkiem Komisji Obrony Narodowej. W sejmowym zespole pełni teraz funkcję wiceprzewodniczącego. Powołanie na to stanowisko otrzymał podczas ostatniego posiedzenia Sejmu.

Uderzył w przystanek. Jedna osoba zakleszczona w pojeździe [ZDJĘCIA]

Zakleszczonego w pojeździe kierowcę wyciągnęli strażacy, a zespół ratownictwa medycznego przetransportował go do szpitala. Do poważnego wypadku doszło przed godziną 5.00 w gminie Chocz (powiat pleszewski). Kierowca uderzył w przystanek autobusowy. Na szczęście obyło się bez większej liczby osób poszkodowanych.

Śpią z telefonem przy głowie i są agresywne, kiedy chce im...

Ponad 60% dzieci w wieku od 6 do 16 lat śpi z telefonem przy głowie i nie pozwoli go sobie odebrać, a 17% maluchów ma kontakt ze środkami medialnymi już od kołyski. To wyniki badań przytoczonych przez profesora Zbigniewa Tarkowskiego, który kilka dni temu gościł w Ostrowie Wielkopolskim. Uznany w Polsce specjalista z zakresu szeroko pojętej psychologii mówił również o symptomach, jakie świadczą o tym, że dziecko może być uzależnione, a także jak z tym problemem radzą sobie rodzice.

„Jedna figurka powstaje nawet 12 godzin”. Maksymilian Patalas zaprasza na wystawę

Maksymilian Patalas. Tak nazywa się artysta, którego prace można oglądać w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej. Są to figurki z modeliny i rysunki w formacie A4 przedstawiające postaci z bajek. Wystawa w ramach cyklu "Ja, artysta" dostępna będzie do końca maja.