Weronika Karwik z bilardowym medalem ME

0
Weronika Karwik ze Zdun w powiecie krotoszyńskim zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Europy w bilardzie. Wywalczony medal dał Weronice powołanie na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Rosji.

W Holandii odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów w bilardzie. W tej imprezie uczestniczyła zawodniczka UKS Bila Zduny Weronika Karwik. Był to pierwszy start tej zawodniczki w zawodach tak wysokiej rangi.

Zawodniczka Bili najlepiej zaprezentowała się w swoją ulubioną odmianę 8-bil. Weronika po bardzo ciężkim meczu, który wygrała 5:4 przegrywając 2:4 z Rosjanką dostała się do ćwierćfinałów, gdzie spotkała się z kolejną Rosjanka lecz tym razem mecz skończył się pewnym zwycięstwem Polki.

W półfinale zawodniczka spotkała się z koleżanką z kadry Kingą Pietrzak, po bardzo dobrym meczu w wykonaniu Weroniki wygrała ona 5:2. Dopiero w finale Weronika uległa multimedalistce Mistrzostw Europy Rosjance Kristinie Tkach, tym samym zdobyła Vice Mistrzostwo Europy.

Wywalczony srebrny medal Mistrzostw Europy spowodował, że Weronika Karwik dostała powołanie na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Rosji.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick