Wędrówki literackie w czasie i przestrzeni

0
Pisanie pamiętników wcale nie odeszło do lamusa - przekonuje o tym Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, która realizuje projekt "Wędrówki literackie w czasie i przestrzeni". To cykl spotkań ze znanymi autorami pamiętników m.in. Joanną Olech oraz Michałem Rusinkiem - autorami "Kiedy byłem mały. Kiedy byłam mała". To także warsztaty z pisania dzienników oraz wycieczki do znanych miejsc związanych z literaturą. Projekt pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończy spotkanie autorskie z Małgorzatą Judą-Mieloch poświęcone pamiętnikom księżnej Elżbiety Radziwiłłówny.

W ramach projektu doszło do szeregu spotkań z młodymi oraz starszymi mieszkańcami gminy Ostrów Wielkopolski, podczas których Małgorzata Juda-Mieloch z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu pokazywała im jak czerpać radość z pisania i jak utrwalać swoje wspomnienia. Wykłady zakończyły się podsumowaniem oraz nagrodzeniem uczestników. Upominki oraz książki otrzymali od samego sekretarza Wisławy Szymborskiej Michała Rusinka. 

Rusinek to współautor książki pt. „Kiedy byłem mały. Kiedy byłam mała”. Drugą część pamiętnika napisała Joanna Olech, która 10 października odwiedziła bibliotekę w Gorzycach Wielkich oraz jej filię w Lewkowie. Pisarka mówiła, że dorosłym nie ma nic do powiedzenia. Dla najmłodszych ma natomiast zaproszenie do jej świata. Świata Miziołków, Tadka, Tytusa czy Pompona.

W ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowano też wycieczki do Śmiełowa, gdzie zlokalizowane jest Muzeum Adama Mickiewicza. Kolejną destynacją był podkaliski Russów, gdzie mieszkała Maria Dąbrowska. 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick