We wtorek komenda w Krotoszynie ponownie zacznie funkcjonować

0
Od wtorku 21 kwietnia Komenda Powiatowa w Krotoszynie ponownie będzie funkcjonować. Od 5 kwietnia była zamknięta, a policjanci poddani kwarantannie w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u części z nich.

Dobiega końca okres, kiedy Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie była wyłączona z działania. Od wtorku 21 kwietnia ponownie będzie funkcjonować. Komenda została zamknięta 5 kwietnia, kiedy wykryto koronawirusa u części funkcjonariuszy. Dzień później z tego samego powodu zamknięto posterunek w Zdunach. Otwarto go 16 kwietnia. Teraz przyszedł czas na główny gmach zlokalizowany w Krotoszynie. – 65 policjantów jest gotowych do podjęcia służby, ale 26 kolejnych oraz dwóch pracowników cywilnych pozostaje pod opieką lekarzy. Są to pracownicy, u których wykryto koronawirusa. Ci, którzy wracają do służby, są w pełni gotowi do wypełniania swoich obowiązków. Część z nich już przenosiła się do swoich biur w miniony weekend, ale od jutra cała jednostka będzie działać w pełni – wyjaśnia mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

CZYTAJ: Mieszkanki Ostrowa wpadły na pomysł zbiórki dla DPS-u. Przyłącza się do nich coraz więcej osób

Przez ostatnie dwa tygodnie komenda była całkowicie zamknięta w związku z wykryciem SARS-CoV-2 u funkcjonariuszy. Inspektor sanitarny nie tylko zdecydował o poddaniu kwarantannie mundurowych, ale także o odkażeniu budynku. Dekontaminację przeprowadzili strażacy z PSP w Krotoszynie.

Na czas wyłączenia KPP Krotoszyn, obowiązki w tym powiecie przejęła Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, a w pełnieniu zadań pomagali jej funkcjonariusze z Poznania.

CZYTAJ: 137 km/h w terenie zabudowanym

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick