„Wdzięczni Polskiej Wsi” – Premier Morawiecki weźmie udział w dożynkach

6
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Pikniku Rodzinnym w Ostrzeszowie
13 września, czyli już w najbliższą niedzielę premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Bralin koło Kępna. Spotkanie zorganizowane jest w ramach ogólnopolskiego święta "Wdzięczni Polskiej Wsi". Uroczystości dożynkowe rozpoczną się mszą świętą na Pólku koło Bralina.

W Bralinie k. Kępna już w najbliższą niedzielę 13 września odbędzie się III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi. Uroczystość będzie połączona z piknikiem rodzinnym, podczas którego przewidzianego szereg atrakcji. W uroczystości weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.

Uroczystości z jego udziałem rozpoczną się o godz. 12.00 mszą św. w Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem. Odprawi ją arcybiskup Stanisław Gądecki. Po jej zakończeniu korowód dożynkowy na czele z premierem i przy akompaniamencie orkiestry dętej przejdzie spod Sanktuarium pod scenę. Tam odbędą się występy artystów. Podczas uroczystości przewidziano wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Nie zabraknie też tradycyjnego obrzędu żniwnego w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie.

Będzie to III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. W jego trakcie zostaną wręczone medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” i odznaki „Mertis pro Familia”. W trakcie występów artystycznych zaprezentują się zespoły ludowe z Wielkopolski. Uczestnicy dożynek będą mogli zapoznać się z ofertą Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowaną na stoiskach wystawienniczych.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie zostanie zorganizowane „zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Zapewnione zostaną m.in. maseczki i płyny do dezynfekcji”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick