Wcierki na porost włosów – czy naprawdę działają?

0
Z jednej strony słowo „wcierka” kojarzy się z dawnymi sposobami naszych babć na piękne pukle, jednak z drugiej strony wiele z nas nie wie, co tak naprawdę się za nim kryje

Z jednej strony słowo „wcierka” kojarzy się z dawnymi sposobami naszych babć na piękne pukle, jednak z drugiej strony wiele z nas nie wie, co tak naprawdę się za nim kryje. Tymczasem wcierka może przybierać różne formy, na przykład hydrolatu, toniku, serum czy emulsji, a jej stosowanie niekoniecznie polega na wcieraniu, a bardziej na rozprowadzaniu na pasmach. Tego typu kosmetyków używamy w celu pobudzenia mieszków włosowych do działania, stymulowania porostu włosów oraz zahamowania ich wypadania.

Rodzaje wcierek do włosów

Produkty mogą się różnić konsystencją, zapachem, a przede wszystkim składem: część z nich zawiera alkohol, pozostałe – nie. Te pierwsze uznaje się za najmocniejsze i najskuteczniejsze, ponieważ natychmiastowo poprawiają krążenie w skalpie. W zależności od kosmetyku, alkohol wspomaga także aktywację niektórych składników, w tym ziół. Tego typu preparaty będą najodpowiedniejsze dla osób ze zdrową skórą głowy. Posiadaczki tej wrażliwej, zmagające się z łuszczycą czy łupieżem, powinny używać wyłącznie produktów bezalkoholowych.

W sklepach bardzo często można się również spotkać z przypisywaniem wcierkom numerów: od 0 do 3. Te z oznaczeniem „0” są bardzo delikatne, a swoje działanie opierają na trójcząsteczkowym kwasie hialuronowym i kolagenie morskim. Na poziomie 1. znajdują się już wcierki pobudzające krążenie i silniej aktywujące mieszki włosowe, z kozieradką czy palmą sabałową. Stopień 2. jest przeznaczony dla produktów stymulujących, które zawierają różne substancje rozgrzewające, takie jak chili czy imbir. Numer 3 oznacza natomiast specjalistyczne preparaty przeznaczone raczej do użytku profesjonalnego. Niezależnie od tego, na który z tych kosmetyków się zdecydujesz, powinnaś mieć pewność, że będzie on oparty w dużej mierze na naturalnych substancjach, a pozbawiony szkodliwych parabenów, silikonów i SLS-ów. Wcierki na porost włosów najwyższej jakości i dostosowane do potrzeb różnego typu kosmyków znajdziesz choćby w drogerii internetowej Makeup.pl.

Kuracja z użyciem wcierki – o czym należy pamiętać?

1. Zadbaj o regularność stosowania

Wcierki najlepiej stosować każdego dnia, nawet wtedy, kiedy nie myjesz włosów. Dzięki temu pozwolisz kosmetykowi działać i szybciej zauważysz pozytywne efekty.

2. Nie przerywaj kuracji zbyt szybko

Nie ma z góry określonego czasu, przez który powinno się stosować kurację. Zależy to w dużej mierze od Twoich potrzeb i ewentualnego problemu, z którym się zmagasz. Przyjmuje się jednak, że nie powinien być on krótszy niż 3-4 tygodnie, ponieważ składniki zawarte w kosmetykach potrzebują chwili, żeby zacząć działać. Jeśli zauważysz, że Twoje pasma stały się mocniejsze, błyszczące i bardziej odżywione oraz przestały wypadać, a także pojawiło się dużo nowych krótkich kosmyków (tzw. baby hair), to znak, że możesz powoli kończyć zabiegi.

3. Przygotuj włosy do użycia wcierki

Przed użyciem wcierki, skóra głowy musi być dokładnie oczyszczona, dlatego pamiętaj o jej dwukrotnym umyciu. Łupież i mocno przetłuszczające się włosy mogą zmniejszać skuteczność wcierek, wskazane jest więc użycie preparatu przeciwłupieżowego.

Jak używać wcierki?

To, kiedy i jak zaaplikujesz wcierkę, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, zaleceń producenta i rodzaju kosmetyku. Możesz to robić na 3 sposoby:

● przed myciem: polecane przy stosowaniu wcierek, w których składzie znajdują się oleje roślinne, ponieważ zaaplikowanie jej na suche pasma może doprowadzić do ich przetłuszczenia. Produkt nakładamy na skórę głowy i pozostawiamy na około 2 godziny, następnie myjemy włosy.

● po myciu: w takiej sytuacji wcierkę należy stosować na lekko podsuszone włosy, ponieważ pozostająca na nich woda rozcieńczy kosmetyk i zmniejszy intensywność jego działania.

● na suche włosy: wcierki nakładane na suche włosy mają za zadanie dodawać im objętości, unosić u nasady oraz ułatwiać ich stylizację.

Jeśli chodzi o samo nakładanie wcierki, najlepiej zacząć od przedziałka, a następnie podobne przedziałki robić co kilka centymetrów i aplikować kolejne dawki. Po rozprowadzeniu jej na całej powierzchni, należy wykonać masaż opuszkami palców lub specjalnymi grabkami. Dzięki temu preparat przeniknie głębiej do mieszków włosowych i pobudzi mikrocyrkulację.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick