DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ważne zmiany w kaliskim szpitalu. Każdemu zrobią test na obecność koronawirusa

Władze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu podjęły kolejną decyzję mającą uchronić osoby przebywające na terenie placówki przed zakażeniem koronawirusem. Jak informują, od poniedziałku każdy pacjent przed przyjęciem na oddział, ma wykonywane testy na obecność koronawirusa, ale także RTG klatki piersiowej. – W ten sposób chcemy uszczelnić szpital i zapobiec zakażeniom pacjentów i personelu. Wprowadziliśmy też obowiązek noszenia maseczek ochronnych przez personel w całym szpitalu – informuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala.

CZYTAJ: Urządzenia do ozonowania trafiły do policji i ratowników [WIDEO]

Szpitalny zespół jest wysyłany także do pracowników pozostających w kwarantannie domowej i pobiera wymazy nie czekając na decyzję sanepidu. – Robimy to wyprzedzająco, z troski o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, ale także pacjentów – w ten sposób osoby zdrowe mogą wcześniej wrócić do pracy i nieść pomoc hospitalizowanym u nas pacjentom – dodaje.

Co kilka dni pojawiają się doniesienia o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w kaliskim szpitalu. We wtorek późnym wieczorem przedstawiciele lecznicy potwierdzili, że czasowo został zamknięty Oddział Psychiatryczny. Kwarantanną objęto 9 pacjentów.

AKTUALIZACJA – 15.00
Przedstawiciele kaliskiego szpitala wydali oświadczenie w sprawie skuteczności funkcjonowania nowych przepisów. „Pomimo przyjęcia na oddział chorób wewnętrznych oraz oddział gastroenterologiczny pacjentów, u których wykryto koronawirusa, dzięki istniejącym procedurom, czujności pracowników i odpowiednim zabezpieczeniom nie doszło do skażenia oddziałów. Oddziały te pracują jak dotychczas. Osoby, u których wykryto nosicielstwo zostały przekazane do oddziałów docelowych w szpitalu jednoimiennym” – piszą w nim.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • K
  kaz

  środa, 8 kwietnia, 2020

  trzymamy kciuki za służbę zdrowia! to teraz prawdziwy HEROIZM.

  Odpowiedz
 • C
  Czytelnik

  środa, 8 kwietnia, 2020

  Zrobią testy a na wyniki ile trzeba będzie czekać? I po wykonaniu Rtg będzie wiadomo czy osoba może wejść do szpitala czy nie a żeby zrobić Rtg to i tak będzie trzeba wejść do szpitala bo gdzie to rtg zrobią w namiocie?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz