Naukobus odwiedził Krotoszyn. Teraz czas na Ostrów!

7
O tym, że nauka potrafi być ciekawa i fascynująca mogli się dziś przekonać wszyscy, którzy przyszli do Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie. Krotoszyn odwiedziło bowiem 20 stacji badawczych i trzech edukatorów z Centrum Nauki Kopernik na kółkach, czyli Naukobusu.

– Na samym otwarciu wystawy było około 200 dzieci. Wszystkie są zachwycone! Zbiegło się w czasie, że odwiedzili nas uczniowie z Litwy i oni także mieli okazję zobaczyć i przetestować różne eksperymenty. Przychodzą nie tylko uczniowie szkół podstawowych, ale także przedszkolaki i rodzice z dziećmi – opowiedziała nam Sławomira Kalak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie.

Naukobus będzie stacjonował jeszcze przez cały jutrzejszy dzień. Już pierwszy dzień cieszył się ogromną popularnością. – Dzieci były zainteresowane wszystkimi eksponatami, wszystkiego chciały dotknąć i wypróbować. To świetnie, że nie trzeba jechać do Warszawy, by odwiedzić Centrum. To Warszawa przyjechała do Krotoszyna! – dodaje dyrektor.

O odwiedzinach Centrum Nauki Kopernik z Warszawy informowaliśmy Państwa dwa tygodnie temu.

ZOBACZ: Centrum Nauki Kopernik na kółkach w Krotoszynie

Naukobus zawita także do Ostrowa Wielkopolskiego! Już 9 i 10 lipca odwiedzi Szkołę Podstawową nr 6 im. Macieja Rataja. W pierwszym dniu wystawę będzie można odwiedzić od godziny 10.00 do 18.00, a w drugim od 8.00 do 14.00. 

Wstęp jest bezpłatny, a szkołę mogą odwiedzić wszyscy chętni mieszkańcy miasta!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. bardzo wielka frajda dla dzieci, gdzie mogą doświadczyć nauki w praktyce. Wspaniale dziękujemy panu senatorowi za tą cenną inicjatywę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick