Walka z dopalaczami to walka z wiatrakami?

0

Specjaliści przestrzegają i przypominają, że wszystkie dopalacze stanowią zagrożenie dla życia, a lista niepożądanych objawów, jakie mogą wywoływać, jest bardzo długa. Ostatnio w ostrowskim szpitalu zmarł 21- latek, mieszkaniec powiatu kościańskiego właśnie po dopalaczach. Lekarze o jego życie walczyli 15 dni, niestety bezskutecznie. 

Walka z dopalaczami przypomina walkę z wiatrakami. To że nie można ich kupić w tradycyjnym sklepie, nie znaczy, że nie można ich kupić wcale.W Internecie roi się od sklepów z dopalaczami. W sieci można kupić wszystko bez żadnego problemu. W grę wchodzi szeroki asortyment. Potencjalnego klienta kuszą promocje i okazje.

Uzależnionym od dopalaczy mogą pomóc specjaliści. – Cały cykl leczenia trwa nawet kilka miesięcy – mówi Karina Marzec – Dusza z ostrowskiego Ośrodka Terapii Uzależnień.

Z raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wynika, że najczęściej używane w Polsce narkotyki to marihuana i amfetamina. Potwierdzaja to także policyjne statystyki, także te ostrowskie. Mundurowi przede wszystkim prowadzą działania profilatyczne, rozmawiając i spotykając się z młodymi oraz ich rodzicami przestrzegając przez używaniem dopalaczy.

O sile dopalaczy jako pierwsi bardzo często przekonują się ratownicy medyczni. Ostatnio na odziale ostrowskiego SORu doszło do sytuacji w której mężczyzna pod wpływem dopalaczy uderzył ratującego go.

Dopalacze to substancje wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Najczęściej sięgają po nie nieświadome zagrożenia młode osoby. Najczęściej z ciekawości, z ciekaowści, która może zabić.

Więcej na ten temat w poniedziałkowych Wydarzeniach w TV Proart. 

 

 

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl