Walka o ligę po reorganizacji, czyli co słychać w żeńskiej Ostrovii?

1
Piłkarki TP Ostrovii 1909 walczą o zajęcie jak najwyższych pozycji w ligach. To konieczne, bowiem po tym sezonie nastąpi reorganizacja rozgrywek i wiele klubów z najniższych miejsc spadnie do niższych lig. Sprawdzamy, jak spisują się podopieczne Łukasza Pawlaka.

Za nami sześć kolejek w ramach II ligi wielkopolskiej kobiet, ale Żeńska drużyna TP Ostrovii 1909 ma rozegrane tylko cztery mecze. Mimo tego zajmuje szóste miejsce w tabeli. Po porażce w drugiej kolejce z WAP-em Włocławek 1:2. Później przyszło zwycięstwo z Victorią Sianów 5:4 i wygrana 1:0 z KKP Chełmża. – Bardzo walczyłyśmy. Decydującego gola zdobyłyśmy w 87. minucie, ale ewidentnie zasłużyłyśmy na tę wygraną – powiedziała nam po ostatnim meczu Anna Grajaszek, zawodniczka Ostrovii 1909. Ostatnia kolejka nie wypadła już tak dobrze. Wysoka porażka 0:7 z pretendentem do awansu Pogonią Tczew popsuła statystyki ostrowskiej drużyny.

Piłkarki jednak się nie poddają i już patrzą w przyszłość. W ostatni weekend dziewczęta pauzowały, mając tym samym więcej czasu na analizę błędów i dojście do zdrowia. – W ramach reorganizacji rozgrywek naszym celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca i utrzymanie się w lidze. Przed nami osiem kolejek, więc teraz czas zbierać punkty dalej – mówi Łukasz Pawlak, trener żeńskiej drużyny TP Ostrovii 1909.

Najbliższy mecz tej drużyny w niedzielę 13 października o godz. 15.00 na boisku w Jankowie Przygodzkim.

Dziewczęta występujące w III lidze, grupie wielkopolskiej spisują się w obecnym sezonie znacznie gorzej. Po pięciu kolejkach mają za sobą cztery rozegrane spotkania, ale wszystkie przegrane. Ostatnio na wyjeździe z Gromem Wolsztyn 1:2. Kolejny mecz w najbliższą sobotę 12 października z AZS-em UAM Poznań o godz. 13.15 w Jankowie Przygodzkim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick