Waliszewska i Śliwiński bez mandatów

0
Mandaty Magdaleny Waliszewskiej oraz Marka Śliwińskiego wygaszone - dowiedzieli się dziennikarze Telewizji Proart. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman skorzystał ze swoich praw i wygasił mandaty radnym Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na odwołanie się mają 30 dni.

Informacja o wygaszeniu mandatów nie została jeszcze doręczona do rąk własnych przewodniczącego Mariana Herwicha, ani też do rąk zainteresowanych radnych.

Potwierdzam, że wojewoda wydał zarządzenie zastępcze w tej sprawie. Radni mają 30 dni na odwołanie – powiedział Telewizji Proart Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

W ciągnącej się od listopada 2016 roku sprawie chodzi o łączenie sprawowania mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. Tą w przypadku wymienionej dwójki ma być zasiadanie w zarządach klubów sportowych działających w formie stowarzyszeń. Pisaliśmy o sprawie od samego początku.

Rada nie wygasiła mandatów Waliszewskiej i Śliwińskiego

Po zasięgnięciu wiedzy radców prawnych ostrowskie gremium samorządowców zdecydowało w głosowaniu, że w tym przypadku nie doszło do złamania prawa i nie ma podstaw do wygaszenia mandatów. 12 czerwca zażądał tego wojewoda wielkopolski. Także podczas kolejnego głosowania rady miejskiej Ostrowa Waliszewska oraz Śliwiński zachowali stanowiska. Wojewoda skorzystał więc ze swoich praw i wydał zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatów.

Teraz radnym przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Obydwoje zainteresowani zapowiadają, że w razie potrzeby z skorzystają z takiej możliwości. Zarówno Waliszewska, jak i Śliwiński nie mają sobie w tej kwestii nic do zarzucenia.

Radni nie zamierzają składać mandatów

fot. archiwum wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick