Wakacje 2022. Policja uruchamia mapę wypadków i zapowiada kontrole

0
zdjęcie archiwalne
Więcej patroli policji, mapa wypadków drogowych, kontrole autobusów i sprawdzanie trzeźwości kierowców to tylko niektóre z działań zaplanowanych przez funkcjonariuszy z całego kraju na czas wakacji.

Wzmożony ruch samochodów w czasie wakacji to potencjalnie większe ryzyko wypadków drogowych. Dlatego policja apeluje o rozsądek, uważność, odpowiedzialność i wyobraźnię. Apele nie do wszystkich jednak docierają, dlatego kierujący mogą spodziewać się kontroli drogowych zwłaszcza w okolicach wakacyjnych kurortów.

„Policjanci będą zwracać uwagę, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów” – informują funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji.

Kontroli mogą się spodziewać też kierowcy autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Sprawdzany będzie też stan techniczny tych pojazdów. „Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów, który zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców” – podkreślili podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano plan działań policji w czasie rozpoczynających się wakacji.

Po raz czwarty uruchomiono też policyjną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, która będzie aktualizowana przez całe wakacje.

Fot. policja.pl
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick