W wypadku zginęła 16-latka. Kierowca skazany przez sąd

1
fot. Kobyla Góra Movie
Pięć lat więzienia - taki wyrok usłyszał kierowca, który prowadził samochód w czasie tragicznego wypadku w Ligocie. Doszło do niego w połowie lipca ubiegłego roku. Na miejscu zginęła wtedy 16-letnia dziewczyna. W toku śledztwa okazało się, że 25-latek prowadził pojazd bez uprawnień, a na dodatek pod wpływem alkoholu.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z 14 na 15 lipca ubiegłego roku w Ligocie w powiecie ostrzeszowskim. 25-latek stracił panowanie nad kierownicą, wjechał do przydrożnego rowu i kilkukrotnie dachował. Oprócz niego w samochodzie jechali 19-latek oraz dwie 16-latki. Jedna z nich zginęła na miejscu. – Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a na dodatek był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało pół promila – informował wtedy oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. Prokuratura ustaliła, że kierowca jechał też zdecydowanie za szybko. Licznik w jego samochodzie wskazywał 120-160 km/h.

CZYTAJ: Tragiczny wypadek w powiecie ostrzeszowskim. Nie żyje 16-latka

Rok po tragedii sąd skazał 25-latka. Kierowca usłyszał karę pięciu lat pozbawienia wolności. Dożywotnio odebrano mu także prawa do kierowania pojazdami mechanicznymi. Musi wypłacić także rodzicom zmarłej nastolatki odszkodowanie w wysokości 25 tysięcy złotych na każdego z osobna. Wyrok nie jest prawomocny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick