W Sośniach powstaje żłobek

0
Teraz trwa rekrutacja, a w styczniu zaplanowano wielkie otwarcie. Gmina Sośnie uruchamia pierwszy publiczny żłobek. W tym celu adaptowane jest obecnie skrzydło tamtejszego zespołu szkół, a na prace remontowe udało się pozyskać ponad milion złotych dofinansowania.

Żłobek będzie się znajdował w skrzydle budynku Zespołu Szkół w Sośniach. Obecnie trwają tam prace adaptacyjne. W nowym żłobku znajdą się: dwie w pełni wyposażone sale dla dzieci, pomieszczenie do leżakowania, toalety, wózkownia z szatnią, kuchnia, pomieszczenia socjalne i dla pielęgniarki. To pierwsza taka instytucja na terenie gminy. – Coraz częściej na zebraniach wiejskich zgłaszano konieczność powstania żłobka – mówi wójt Sośni Stanisław Budzik.

Adaptacja pomieszczeń i ich wyposażenie będzie kosztować 1,6  mln zł. Na to przedsięwzięcie gminie udało się pozyskać dofinansowanie. Wyniosło ono ponad 1,2 mln zł, a pieniądze pochodzą z dwóch programów: rządowego „Maluch +” i unijnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W związku z dofinansowaniem, oferta w części przeznaczona jest dla rodziców, którzy wracają do pracy z urlopów macierzyńskiego czy rodzicielskiego bądź są bezrobotni. To oni właśnie objęci są projektem

– Żłobek wg planów jest dla 15 dzieci, objętych projektem, ale mamy sygnały od rodziców, niekwalifikujących się do projektu, że są zainteresowani zapisaniem dzieci do żłobka. Tak więc mamy w planach utworzenie dla nich kolejnej, trzeciej, grupy – wyjaśnia dyrektorka Centrum Usług Wspólnych w Sośniach Arleta Zadka.

Obecnie trwa rekrutacja, która zakończy się 2 grudnia. Docelowo żłobek będzie otwarty 10 godzin od godziny 6.30 do 16.30.

 

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick