W kilka minut ukradli mercedesa wartego kilkaset tysięcy złotych. Policja: „To nie byli laicy”

0
Fot. zdjęcie z monitoringu / źródło: YouTube POW Jarocin
Wystarczyło kilka minut, żeby mercedes wart nawet kilkaset tysięcy złotych, padł łupem złodziei. Mimo pościgu policji, nie udało się zatrzymać sprawców. Nadal są poszukiwani.

Tak zuchwałej kradzieży nie było już dawno. W nocy dwóch mężczyzn wchodzi na teren jednej z posesji w powiecie krotoszyńskim, żeby ukraść luksusowego mercedesa klasy S. – Jeden z mężczyzn posiadał plecak z anteną i sczytał dane z kluczyka samochodowego, który znajdował się w domu. To pierwsza taka sytuacja jeśli chodzi o tego typu kradzież – mówi asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Dwóm mężczyznom biorącym udział w kradzieży wystarczyło raptem kilka minut, żeby uruchomić auto i odjechać. – Kiedy otrzymaliśmy informację o kradzieży, powiadomiliśmy policjantów będących na służbie w ościennych jednostkach, a po pierwszej informacji rzeczowej dotyczącej tego, w którym udał się pojazd. Ustaliliśmy, że odjechał w kierunku Milicza – relacjonuje asp. Szczepaniak.

Kiedy złodzieje wjechali do miasta, policjanci zauważyli dwa pojazdy tej samej marki. Jeden był skradziony, a drugi na zagranicznych tablicach. Auta się rozdzieliły, a funkcjonariusze udali się w pościg za tym pierwszym. Jednak ze względu na prędkość, jaką rozwinęło auto i moc jego silnika, nie udało się go dogonić. Cały czas policjanci z wydziału kryminalnego zbierają informacje i są w kontakcie z funkcjonariuszami z innymi jednostek, by odnaleźć sprawców i skradziony samochód. To była specjalna grupa złodziei. To nie byli laicy. Wystarczy spojrzeć na to, jak byli przygotowani. Jeden z mężczyzn miał antenę i ściągnął sygnał z pilota, znajdującego się w domu – wyjaśnia rzecznik krotoszyńskiej policji.

Jak chronić się przeciwko takim kradzieżom?

Najlepiej trzymać kluczyki z dala od zewnętrznych ścian budynku i okien. To utrudni ściągnięcie sygnału. Warto również zaopatrzyć się w specjalną metalową skrzynkę bądź osłonę na klucz podobną do tych, jakie stosuje się w przypadku np. kart kredytowych, które zawierają system uniemożliwiający przesyłanie sygnału.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick