W Jarocinie posypały się mandaty. Kolejne osoby złamały obostrzenia

13
Wiosenna pogoda niestety nie pomaga w utrzymaniu zasad zalecanej kwarantanny oraz stosowania się do obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Kolejne osoby zostały zatrzymane przez jarocińską policję i ukarane mandatami karnymi.

Od 1 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia do wszystkich parków, zieleńców czy na skwery. A tylko w ciągu jednego dnia przepis ten złamały trzy osoby, które nie tylko przebywały na terenie Parku Miejskiego w Jarocinie, ale również nie widziały w tym nic złego. Na niezdyscyplinowanych mieszkańców naszej gminy policjanci nałożyli mandaty karne. – Kolejne mandaty otrzymała czwórka młodych mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, która postanowiła spotkać się na rozmowy twarzą w twarz. Na miejsce spotkania wybrali sobie samochód zaparkowany na jednym z osiedli. Na ich twarzach malowało się ogromne zdziwienie, gdy do szyby zapukał umundurowany funkcjonariusz policji. Panowie, po za spotkaniem towarzyskim, nie mieli innego wytłumaczenia na zorganizowane przez siebie zgromadzenie – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP Jarocin.

CZYTAJ: Oddział Psychiatryczny czasowo zamknięty. Kolejne utrudnienia w kaliskim szpitalu

Kilka godzin później mundurowi udali się na zieleniec w pobliżu jednego z marketów, gdzie zastali dwie śpiące na łonie natury osoby. – Policjanci wytłumaczyli pani i panu, że popełnili wykroczenie. Zbędna dyskusja zakończyła się postępowaniem mandatowym za nieprzestrzeganie obowiązującej, dwumetrowej odległości – dodaje Zaworska.

Przeskoczyli przez ogrodzenie i korzystali z zewnętrznej siłowni. Inni spotkali się na jednym z osiedli. Kolejny,…

Opublikowany przez Policja Ostrów Wielkopolski Środa, 8 kwietnia 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem tych ostrzeżeń, jednym wszystko się zabrania i karze, a inni prowadzą przydomowe zakłady i rozmawiają bez maseczek, jakby nigdy nic. Pracownicy się grupują, bez rękawiczek, jakichkolwiek zasad higieny. A wyjście samemu do lasu czy parku jest karane. Przecież taka praca to dopiero zagrożenie dla zdrowia innych!

  2. Nam nie wolni wychodzić z domu ale policjanci mogą i na myjke jechać i grilla sobie zrobić a tobie karę przypieprza bo gdzieś sobie poszedłeś, to jest chore. Jedni mogą inni nie 😠

  3. Zapraszam policjantów do Kauflandu w Jarocinie na dokładną kontrolę. Tam nikt nie przestrzega zaleceń. Ludzi jest więcej niż przepisy pozwalają. Nic sobie nie robią z zaleceń, bo utarg ważniejszy.

  4. Zapraszam policjantów do Kauflandu w Jarocinie na dokładną kontrolę . Ludzi jest więcej niż przepisy pozwalają. Nic sobie nie robią z zaleceń. Utarg jest ważniejszy niż zalecenia.

  5. Młodym najłatwiej wlepić mandat .Wszyscy powinni przestrzegać zasad a nagminnie ,gołym okiem są łamane i to przez bardzo dojrzałe wiekiem osoby.

  6. Polska staję się państwem policyjnym. Pandemia? Ludzie… 98 procent obywateli „wolnej” RP, zarazi sie tym wirusem, 80 procent nawet tego nie zauważy. Rząd przy pomocy naczelnego organu dezinformacyjnego, róznego rodzaju media, sieją panikę. Ludzie maja sie bac, to jest ich cel, zastraszyc obywateli.. Owszem, ten wirus jest groźny dla ludzi starszych, wiec izolujmy seniorów.

  7. Prawidlowo po to sa te zakazy zeby ograniczyc epidemie a tych ktorzy ich nie przestrzegaja powinni dac do pomocy na oddzialy zakazne moze by sie czegos nauczyli

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick