W Czekanowie nietrudno o tragedię. Kierowcy ignorują czerwone światło

5
Fot. Materiały nadesłane przez czytelnika
„Wciąż nagminnie przejeżdżają na czerwonym świetle” - informuje czytelnik naszego portalu. Ta sytuacja często ma miejsce w Czekanowie na drodze krajowej nr 25. Publikujemy film z kamery samochodowej, który ukazuje jak nieodpowiedzialnie poruszają się niektórzy kierowcy. Szczegóły na wlkp24.info.

Droga DK25 łączy Ostrów Wielkopolski z Kaliszem. Nie trudno więc się domyślić, że ruch tam jest ogromny. Nie posiada jednak standardów trasy ekspresowej. To często powoduje problemy z poruszaniem się na tym odcinku. Sytuacji nie ułatwia sygnalizacja świetlna, która dodatkowo wstrzymuje ruch. Jest jednak potrzebna, by kierowcy jadący podporządkowanymi ulicami mogli swobodnie wyjechać. Odcinek zgodnie z planem miał zostać przebudowany, by nabyć standardów drogi ekspresowej. Prace jednak stanęły w miejscu i niewiadomo kiedy zostaną wznowione.

Na czerwonym bez hamowania

Czytelnik portalu wlkp24.info zwrócił uwagę na to, że sytuacja powtarza się nagminnie, przez co piesi nie mogą bezpiecznie przejść przez jezdnię, gdy mają zielone światło. Utrudnione włączenie się do ruchu mają również kierowcy z podporządkowanych dróg. – Nie mogą tego zrobić, bo kierowcy jadący główną drogą mkną na czerwonym – przyznaje Czytelnik.

Dzięki kamerce samochodowej został nagrany moment, w którym jeden z kierowców przejechał na „późnym żółtym”, a kolejni już na czerwonym. Nagranie pokazuje, że w miejscu tej sygnalizacji niektórzy nie korzystają z hamulca mimo, że sytuacja tego wymaga.

Brak interwencji

Zdaniem miejscowych, mimo zgłaszania problemu, brakuje patroli, które kontrolowałyby ruch samochodów przy wspomnianej sygnalizacji na DK25. – Niestety patroli i reakcji policji brak – mówi Czytelnik.

Mieszkańcy Czekanowa mają nadzieję, że funkcjonariusze jak najszybciej podejmą działania mające na celu wyeliminowanie tego problemu i zapewnią bezpieczeństwo na drodze.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ustawić foto-pułapki albo z drona zaatakować. Szybka dobra kasa dla budżetu. A za takie przewinienia kara powinna być bolesna.

  2. W Radłowie przy szkole co drugi postanawia jednak nie hamować gdy zapala mu się czerwone. Przerażające ile osób przejeżdża tam na czerwonym

  3. Tam już dawno eskrpresowka powinna być, nie dość że gamoniom z rządu się nie spieszy to mieszkańcom jeszcze protestów się zachciało i obwodnicy Czekanowa.
    Co do agentów przejezdzajacych na czerwonym to wystarczy kamerka rejestrująca przejazd na czerwonym i po temacie. Inwestycja szybko by się pewnie zwróciła.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick