Uwaga, silny wiatr! Są pierwsze skutki wichury w południowej Wielkopolsce

0

Pierwsze skutki silnych wiatrów w południowej Wielkopolsce są już widoczne. Na terenie gminy Przygodzice oraz powiatu krotoszyńskiego strażacy zawodowi oraz ochotnicy odnotowali kilka zdarzeń. Pozostałe jednostki także są w gotowości. Synoptycy przewidują, że silnie wiać będzie do rana w porywach nawet około 80 km/h.

Znaczna część gospodarstw domowych w regionie w wyniku zerwania lub uszkodzenia części linii eneregtycznych została pozbawiona dostępu do prądu. Conajmniej do godzini 23:00 pozbawione zasilania będą: Parczew, Bilczew, Sieroszewice, Latowice, Kęszyce, Bibianki, Nowe Kamienice, Wtórek, Wysocko Wielkie, Ostrów Wielkopolski, Wtórek.

Poniżej efekt dotychczasowych interwencji strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Krotoszyna, OSP Krotoszyn, OSP Kobylin, OSP Smolice, OSP Baszków oraz OSP Kuklinów. Głównie skutkami silnych wiatrów są powalone drzewa, w powiecie krotoszyńskim porządkowano ponad 6 powalonych pni. W Starymgrodzie strażacy zmagali się również z zerwanym dachem.

źródło: FB Wiesław Kupczyk

W gminie Przygodzice strażacy także interweniują. W miejscowości Czarnylas na jednym z budynków mieszkalnych wiatr zerwał sporą połać dachu. Budynek został zabepieczony. Na miejscu byli m.in. ochotnicy z OSP Wysocko Małe. Do tej pory nikomu nic się nie stało. Wiatr będzie wiał silnie do jutrzejszego poranka.

źródło: FB OSP Wysocko Małe

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick