Uwaga na motocyklistów! Policjanci ostrzegają

4
Dwóch motocyklistów zginęło w ostatnich dniach na drogach powiatu ostrowskiego. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Przypominają, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

Motocykliści są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy podczas wypadku czy kolizji. 27 maja zginął 25-letni motocyklista. Dwa dni później w wypadku zginął 36-latek.

Ponadto, w miniony weekend policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 25 i 39-lat, którzy pomimo braku uprawnień do kierowania motocyklem, postanowili wsiąść za kierownicę pojazdu.

Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista praktycznie nie daje szans kierowcom samochodów na to, że go zauważą.

W 2016 roku do 47,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy drogi.

Policjanci podkreślają, że niższa prędkość nie zawsze uchroni od wypadku, ale jego skutki będą na pewno mniejsze. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. – Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg – przypomina policja.

Fot. Tomasz Wojciechowski

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Właśnie droga…. POLICJO „Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista praktycznie nie daje szans kierowcom samochodów na to, że go zauważą. P.S. Słuszne spostrzeżenie !

    • Wczoraj po 23 godzinie w Odolanowie było słychać rrryk motora, a potem na pełnym gazie odjechał w okolice Garek.
      Policji chyba o tym czasie już nie ma…

  2. ja mam myśleć za bezmózgich idiotów żeby któremuś nic się nie stało bo musi grzać 150-200km/h przez miasto? proszę was… normalni użytkownicy motocykli jeżdżą, również mają wypadki czy kolizje drogowe i mają się świetnie. bo jeżdżą normalnie. to idiotom na tych wyjących odkurzaczach trzeba uzmysławiać jak się powinni zachowywać na drodze – zwłaszcza w terenie zabudowanym jak chcą dalej egzystować jako zdrowi i żywi.

  3. Ciekawe kiedy POLICJA zacznie kontrolować dopuszczalny hałas motorów… Nie wiem jak w innych miastach, ale w Ostrowie to jest jakiś „żart” …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick