Uwaga, kierowcy! Będzie sypać śnieg, a na drogach zrobi się ślisko

1
Ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMGW / screen z mapy IMGW
Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie I stopnia dotyczące silnych opadów śniegu. Ma ono obowiązywać przez dobę od niedzieli (godz. 7.30) do poniedziałku. To oznacza trudne warunki m.in. dla kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Czy to koniec jesieni i początek atmosferycznej zimy? Niewykluczone, że tak. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia o intensywnych opadach śniegu. Już sobotni poranek zastał niektórych widokiem cienkiej warstwy białego puchu, ale to dopiero początek.

Znaczna część kraju w tym Wielkopolska mają znaleźć się pod wpływem zimowej aury w niedzielę. Z komunikatu opublikowanego przez IMGW wynika, że od 7.30 w niedzielę do 7.30 w poniedziałek może intensywnie padać śnieg. Taka aura – choć piękna – może stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu i mieć oczy szeroko otwarte. Szczególną ostrożność powinni zachować też piesi, rowerzyści oraz kierujący hulajnogami. W takich warunkach o wypadek czy kolizję nietrudno.

ZIMOWA AURA W OBIEKTYWIE CZYTELNIKÓW. ZOBACZ ZDJĘCIA NA NASZYM FANPAGE’U

Prognoza zagrożeń drogowych wydana przez IMGW / screen z mapy IMGW
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Przecież to nie jest ostrzeżenie tylko prognoza która IMGW podaje zawsze w przedziale 24 godzinnym. Nie ma aktualnie ostrzeżenia na powiat ostrowski.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick