Utrzymać formę i udowodnić. Przed nami drugi miesiąc grania

0
Trwa jeden z kilku najbardziej intensywnych tygodni zaplanowanych na ten sezon dla piłkarzy III-ligowych drużyn. W środę odbyła się ostatnia kolejka. Wcześniejsza była w miniony weekend, a w ten, który właśnie trwa, zostanie rozegrana następna. Więcej odpoczynku mieli zawodnicy z niższych lig.

Gracze zespołów z III ligi mieli bardzo mało czasu, żeby się przygotować i odpocząć. Jak mówią niektórzy trenerzy, w takich sytuacjach czasami odpoczynek potrafi zdziałać więcej, niż jednostka treningowa.

Gra na wyższym poziomie oraz inna pozycja w tabeli, niż rok temu przy dodatkowym obciążeniu meczem w środku tygodnia to wyzwanie zwłaszcza dla nowych zespołów w tej lidze, czyli m.in. dla Pogoni Nowe Skalmierzyce. To drużyna, która radzi sobie bardzo dobrze, ale całe piłkarskie środowisko wie, że to dopiero początek długiego sezonu. Tym razem przed Pogonią Bałtyk Gdynia. Jarota Jarocin też powalczy z nadmorskim przeciwnikiem, ale będą to Błękitni Stargard.

Kibiców czeka natomiast hit w II lidze – KKS Kalisz podejmie Ruch Chorzów. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, znajdują się w top 3, więc może być to niezwykle interesujący mecz.

W IV lidze będziemy mieć do czynienia z małymi derbami. LKS Gołuchów podejmie KKS II Kalisz. Początek sezonu w wykonaniu tego drugiego zespołu nie był imponujący. Wręcz przeciwnie. Ostatnio jednak drużyna rezerw KKS-u odbiła się od dna i zaczęła punktować LKS natomiast stracił punkty w ostatnim meczu z Unią Swarzędz i przegrał. Oba zespoły mają sobie teraz coś do udowodnienia.

II liga

KKS Kalisz – Ruch Chorzów (11 września, 18:00)

III liga

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Bałtyk Gdynia (11 września, 15:00)
Błękitni Stargard – Jarota Jarocin (11 września, 13:00)

IV liga

Victoria Ostrzeszów – Iskra Szydłowo (11 września, 16:00)
Centra Ostrów Wielkopolski – Mieszko Gniezno (11 września, 17:00)
LKS Gołuchów – KKS II Kalisz (11 września, 16:00)
Polonia Marcinki Kępno – Obra Kościan (11 września, 16:00)

II liga kobiet

Ostrovia 1909 – Pogoń Zduńska Wola (11 września, 16:00)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick