Nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w samochód. Zginął motocyklista

0
Wczoraj późnym wieczorem w rejonie skrzyżowania dróg na pograniczu miejscowości Siedlików i Marydół w gminie Ostrzeszów doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Motocyklista dojeżdżając do skrzyżowania dróg najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w samochód osobowy. Kierujący jednośladem w wyniku odniesionych obrażeń ciała oraz pomimo podjętej akcji ratunkowej zmarł.

Mundurowi ustalili, że przyczyną zdarzenia było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

29-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Ostrzeszów kierując motocyklem marki yamaha XT600E,  jadąc drogą podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki suzuki swift, którym kierował 44-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów – mówi podkomisarz  Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń ciała doznał motocyklista, wobec którego załoga pogotowia podjęła działania reanimacyjne, które nie przyniosły skutku stwierdzając zgon mężczyzny.

– Kierujący samochodem nie odniósł obrażeń ciała, policjanci sprawdzili jego trzeźwości – badanie wykazało, że był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia obecny był również prokurator rejonowy, który polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji – dodaje rzecznik.

Policjanci prowadzą postępowanie w tej sparwie.

źródło: KPP Ostrzeszów

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick