Urząd otwiera drzwi i zaprasza na… poczęstunek

0
To będzie doskonała okazja, by zapoznać się z pracą urzędu miejskiego, zasięgnąć porad pracowników magistratu, wykonać pamiątkowe zdjęcie z prezydentem Grzegorzem Sapińskim, ale także poznać historię Ratusza, wziąć udział w konkursach z nagrodami czy wysłuchać ciekawej prelekcji. Nie zabraknie także poczęstunku. W sobotę, 7 października odbędą się Drzwi Otwarte Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

 Wizyta w urzędzie najczęściej jest podyktowana koniecznością i, co tu kryć, większości interesantów szczególnie nie cieszy – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – Chcemy pokazać, że urząd nie jest taki straszny, jak go malują. Warto przyjść i przekonać się, że urzędnicy to uśmiechnięci, przyjaźni ludzie, którzy zawsze służą pomocą mieszkańcom Kalisza.

Czego mogą spodziewać się ci, którzy 7 października odwiedzą np. Ratusz? – W wybranych wydziałach będą dyżurować pracownicy urzędu, którzy udzielą informacji i pomogą w wypełnianiu wniosku, formularza – dodaje prezydent Sapiński. – Przewodnik PTTK oprowadzi mieszkańców po Ratuszu, przy okazji opowiadając historię budynku. Zaplanowaliśmy konkursy dla dzieci i dorosłych oraz ciekawe prelekcje. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i poczęstunku.     

W Villa Calisia, przy alei Wolności będą dyżurować kaliscy radni (harmonogram w załączniku). – To będzie okazja do rozmowy z osobami, które decydują o najważniejszych dla miasta sprawach – mówi Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza.

7 października, w godzinach od 10.00 do 14.00, z mieszkańcami będą spotykać się także wiceprezydenci Kalisza. W pokoju nr 25 (Ratusz) będzie pełnić dyżur Barbara Gmerek. Natomiast w urzędzie miejskim przy ulicy Kościuszki czekać na mieszkańców będą Karolina Pawliczak (pok. 309) i Artur Kijewski (pok. 308).

Drzwi otwarte w kaliskim urzędzie miejskim potrwają od 10.00 do 15.00 (Ratusz, BOI przy ulicy Kościuszki) oraz od 10.00 do 13.00 (Villa Calisia, al. Wolności). Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram Drzwi Otwartych w kaliskim Ratuszu

11.00 – zwiedzanie Ratusza z przewodnikiem (I grupa) – zbiórka przy recepcji
11.30 – wizyta w gabinecie prezydenta (I grupa)
11.40 – prelekcja w sali nr 36
12.00 – zwiedzanie Ratusza z przewodnikiem (II grupa) – zbiórka przy recepcji
12.30 – wizyta w gabinecie prezydenta (II grupa)
12.40 – prelekcja w sali 36
13.00 – zwiedzanie Ratusza z przewodnikiem (III grupa) – zbiórka przy recepcji
13.30 – wizyta w gabinecie prezydenta (III grupa)
13.40 – prelekcja w sali 36
14.00 – zwiedzanie Ratusza z przewodnikiem (IV grupa) – zbiórka przy recepcji
14.30 – wizyta w gabinecie prezydenta (IV grupa)

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick