Urząd czynny bez ograniczeń. Pełna normalność jeszcze nie wróciła

1
Fot. UM Ostrów
Od 4 maja interesanci mogą ponownie swobodnie wchodzić do budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zniesiono obostrzenia związane z obsługą mieszkańców. Nadal należy jednak dezynfekować dłonie i zachowywać dystans względem innych osób przebywających w budynku.

Luzowanie obostrzeń, które weszło w życie 4 maja, dotyczy także Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Magistrat od tego dnia jest ponownie otwarty dla mieszkańców od 8.00 do 16.00. Przez ostatnie tygodnie pozostawał zamknięty z powodu lockdownu i walki z pandemią koronawirusa. Interesanci mogli załatwiać sprawy telefonicznie, poprzez ePUAP, a w wyjątkowych sytuacjach po umówieniu się z urzędnikiem na konkretną godzinę.

Teraz wraca sytuacja sprzed pandemii, kiedy każdy mógł wejść do urzędu, nie musiał się zapowiadać, czekać pod drzwiami i oczekiwać na swoją kolej. W przypadku bardziej oblężonych wydziałów istnieje prawdopodobieństwo, że nie każdy zostanie przyjęty „z marszu”, ale będzie można poczekać na spotkanie z pracownikiem urzędu już w środku.

Warto jednak pamiętać, że normalność nie wraca jeszcze w pełnym zakresie. Nadal obowiązuje noszenie maseczek na terenie budynku urzędu, zachowanie dystansu oraz dezynfekcja dłoni.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Lepszym rozwiązaniem były zapisy na daną godzinę.Wszyscy mieszkańcy byli załatwieni bez kolejki ponieważ każda osoba była umówiona na dana godzinę. Obecnie są kolejki ponieważ wszyscy idą od razu po otwarciu urzędu. Bez sensu. Rozwiązanie z zapisami powinno obowiązywać cały rok !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick