DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Urokliwe zakątki w Beskidach na wakacyjny urlop! Podpowiadamy, co zobaczyć, gdzie zjeść i kiedy zarezerwować nocleg

Beskidy to góry, które nikogo nie pozostawią obojętnym. Ich piękno kryje się w łagodnych zboczach lasów liściastych, szerokich, wydeptanych szlakach i lokalnych muzeach, pijalniach wód i innych atrakcjach. A do tego Beskidy nie są tak oblegane, jak Tatry. Tu można odpocząć w ciszy i spokoju. Gdzie wybrać się na urlop w Beskidy? Znamy fajne miejsca.

Urlop w Wiśle – nie tylko dla fanów skoków narciarskich

O tym, że z Wisły pochodzi Adam Małysz, nikogo nie trzeba informować. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że słynny skoczek doczekał się swojego muzeum oraz… rzeźby z czekolady!

Do atrakcji Wisły należy też Aleja Gwiazd Sportu, Rynek, na którym są fajne restauracje i kawiarnie oraz Pałacyk Myśliwski Habsburgów. Latem w mieście jest wielu rowerzystów. Zimą na stokach roi się od narciarzy.

W Wiśle zaczyna się wiele szlaków pieszych, większość można bez problemu pokonać z dziećmi. Pokoje i domki w Wiśle w większości mają udogodnienia dla najmłodszych. W niektórych mile widziane są zwierzęta, ale warto o to wcześniej dopytać.

Ustroń – muzea, pijalnie wód i niezapomniane widoki

Ustroń może się poszczycić wieloma atrakcjami dla turystów, którzy są spragnieni lokalnych atrakcji. Na miejscu jest kilka muzeów, wśród nich Muzeum Ustrońskie, Muzeum Regionalne i Muzeum Bibliofilsko-Artystyczne. Jest też kilka parków, w których można przysiąść i odpocząć.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pijalni wód, wszak jest tu kilka źródeł wód leczniczych.

Turyści chętnie korzystają z wyciągu krzesełkowego na Palenicę oraz kolei linowej na Wielką Czantorię.

Ustroń jest uzdrowiskiem chętnie odwiedzanym przez kuracjuszy, jednak ma też dobrą ofertę dla turystów, którzy przybywają tu z miłości do gór. Na nich czekają domki, apartamenty i pokoje w Ustroniu.

Aby posmakować lokalnych specjałów, trzeba odwiedzić jedną z tutejszych karczm. W Ustroniu jest ich wyjątkowo dużo.

Szczyrk – doskonała miejscówka na rodzinne wakacje

O Szczyrku mówi się, że jest bardzo przyjazny rodzinom i trzeba przyznać, że coś w tym jest. Rodziny z dziećmi przyjeżdżają tu bardzo chętnie i licznie, co więcej – wracają w kolejnych latach.

Na dzieci faktycznie czeka sporo atrakcji, choćby aquapark, ale i dorośli nie będą się nudzić. Niezależnie od tego, czy przybywają, by przemierzać górskie szlaki, czy raczej nastawiają się na stacjonarny odpoczynek – Szczyrk jest gotowy na ich przyjęcie. Szlaki są szerokie i wygodne, a na miejscu można skorzystać choćby z tężni solankowej. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się kanapowa kolej linowa na Skrzyczne.

Na głodomorów czeka między innymi lokalna gospoda.

Kiedy rezerwować noclegi w Beskidach?

Co prawda Beskidy nie są tak oblegane, jak Tatry, nie znaczy to jednak, że nie trzeba zadbać wcześniej o wygodne lokum na czas urlopu.

Rezerwowanie noclegu na przysłowiową ostatnią chwilę może oznaczać, że nie dostaniemy upragnionego domku w wybranym terminie i będziemy musieli się zadowolić pokojem.

Rezerwację z wyprzedzeniem warto zrobić szczególnie wtedy, gdy podróżujemy z dziećmi i potrzebujemy dodatkowego wyposażenia pokoju (łóżeczko, krzesełko do karmienia) lub chcemy zabrać na urlop psa albo kota. Co prawda coraz więcej obiektów się na to godzi, ale wciąż nie wszystkie.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz