Na urlop tylko z telefonem [artykuł sponsorowany]

0
W 2016 r. na urlop wybierało się 17 mln Polaków. Turyści, którzy zamierzają spędzić urlop za granicą w tym roku, powinni pamiętać o roamingu. W połowie czerwca 2017 r. w życie weszły ustalone przez Unię Europejską zasady, które odnoszą się do naliczania opłat przez operatorów. Roaming 2017 powinien zainteresować zarówno osoby, które zamierzają podróżować po Unii Europejskiej, jak i te, które wybierają się na wczasy poza Europę.

A jak najczęściej turyści wykorzystują zabrany na wakacje telefon? Oto 5 zastosowań smartfona:

1. Aparat fotograficzny

Chiński producent telefonów – Huawei zapytał użytkowników smartfonów w wieku od 18 do 45 lat z 12 krajów, jak wykorzystują na wakacjach posiadany telefon. Niespodzianki nie było – 95% ankietowanych odpowiedziała, że za jego pomocą wykonuje zdjęcia. Większość, bo 70% respondentów, przyznała, że korzysta ze smartfona, aby dzielić się zdjęciami ze znajomymi w mediach społecznościowych.

2. Odtwarzacz muzyki

Ten punkt z pewnością nikogo nie zdziwi. W badaniu Huawei 48% ankietowanych przyznało, że na wakacjach wykorzystują smartfony jako odtwarzacze muzyki, słuchając w ten sposób swoich ulubionych piosenek lub odkrywając nowe brzmienia. Aby jednak dźwięk był zadowalający, potrzebny jest odpowiedni telefon. Porównanie sieci komórkowych w porównywarce Komórkomat.pl to sposób, aby sprawdzić, która oferuje aktualnie telefony w abonamencie w dobrych cenach.

3. Kamera

Filmiki z wakacji mogą być świetną alternatywą dla zdjęć. Posiadacze smartfona Galaxy S6 mają niepowtarzalną okazję zadziwić bliskich i znajomych, prezentując im filmik z wakacji, ale… w zwolnionym tempie. To świetna alternatywa dla tradycyjnych filmików.

4. Co to za gwiazda?

Ulubionym kierunkiem turystów wybierających się na letnie wakacje są oczywiście letnie kurorty. A gdyby tak zastąpić romantyczne spacery brzegiem morza, obserwacją nieba? Smartfon w tym pomoże – wystarczy tylko zainstalować aplikację Star Chart. Dzięki niej możliwe jest obserwowanie zarówno całego, jak i wybranego skrawka nieba. W bazie znajdują się także informacje o gwiazdozbiorach.

5. Wykrywacz metali

To nie żart! Smartfon na wakacjach może przemienić się w wykrywacz metali, ułatwiając tym samym użytkownikom życie. Jeżeli zdarzy się Wam zgubić klucze od wynajętego mieszkania lub samochodu, to wcale nie musicie metr po metrze przetrząsać przestrzeni wokół siebie – wystarczy w smartfonie zainstalować odpowiednią aplikację, a dokładniej „Wykrywacz”. Jest ona bezpłatnie udostępniana w sklepie Google Play.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick