Upał nie odpuszcza. Dziś możliwe także burze

1
Pixabay
Upalna pogoda wciąż daje się we znaki. Dziś temperatura ponownie zbliżyła się do 30 stopni Celsjusza. Takiej aurze towarzyszą burze, przed którymi ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Choć stopień zagrożenia określono jako pierwszy, nie wolno go bagatelizować. Przy takich upałach, zjawiska mogą być gwałtowne.

W niedzielę region południowej Wielkopolski przeżywał istne apogeum pogodowe. Temperatura przekraczała 40 stopni Celsjusza. Przebywanie na słońcu było bardzo utrudnione. W poniedziałek upał nieco odpuścił, ale wciąż mamy do czynienia z niebezpieczną dla zdrowia temperaturą.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje do poniedziałku, do godziny 20.00. Od 15.00 do 21.00 nad regionem mogą wystąpić burze. Synoptycy zapowiadają, opady deszczu do 25mm, miejscami możliwy jest grad. Wiatr ma osiągać prędkość do 90km/h. W powiecie ostrzeszowskim i kępińskim ostrzeżenie burzowe zakwalifikowano jako to, drugiego stopnia i obowiązuje do godziny 23.00.

Fot. IMGW
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Śmieszne te prognozy IMGW… wiatr od zachodu a burze suną z południa na wschód więc jak to jest możliwe żeby coś do nas przyszło? Żeby burza przyszła musiałaby sunąc od zachodu a nie od południa… Więc IMGW niech nie straszy bo g…o z tego będzie…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick